Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine keleme alınmış Akademik Makaleler,Ashab-ı Kehf Külliyesini anlatan kitaplar ve Afşin Ashab-ı Kehf Külliyesini tanıtan onlarca meteryali barındıran www.ashab-ikehf.com Sitesinin tanıtımı Afşin Sağlık Yüksek Okulu ve Afşin Meslek Yüksek Okulunda yapıldı.

www.ashab-ikehf.com Sitesinin startının da verildiği program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programa Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Afşin MYO Müdürü Doç.Dr.Tamer Rızaoğlu, Jandarma Komutanı J.Binbaşı Özgür Gümüşay,Emniyet Müdürü Hamdi Karakuz,İlçe Müftüsü Hayrullah Balta, Gençlik ve Spor Müdürü Asef Arslan, Ashab-ı Kehf Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Bekir Sıtkı Can,GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin Bozkurt, Eshab-ı Kehf Koşu Grubu Kurucusu Sıtkı Gönen,Afşin SYO Sekreteri Nusret Karataş,Afşin MYO Sekreteri Nedim Kılınç ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını Afşin MYO Müdürü Doç.Dr.Tamer Rızaoğlu yaptı.

Üniversiteler Bilimsel ve Teknik olarak öğrencilerin yetişmelerini sağlamanın yanı sıra onların kültürel gelişimlerini ve bulundukları şehrin halkı ve kültürü ile yakından tanışarak kaynaşmasını sağlamak gibi önemli bir misyona sahiptirler diyen Afşin MYO Müdürü Tamer Rızaoğlu, İnsanların hayatının en önemli dönemlerinden biri olan Üniversite yılları boyunca yaşadıkları tecrübeler,gördükleri ve öğrendikleri tüm hayatları boyunca çeşitli ortam ve zamanlarda karşılarına çıkmaktadır. Bu bağlamda çoğunluğu bu dönem aramıza katılan siz sevgili öğrencilerimizin de genelde Kahramanmaraş özel de ise güzel ilçemiz Afşinin tüm sosyo kültürel değerlerini benimsemiş,anlamış ve kavramış bireyler olarak mezun olmanızı,yurdun ve dünyanın dört bir yanına buradan aldığınız akademik bilgilerin yanı sıra kültürümüzü ve değerlerimizi de taşımanızı arzu etmekteyiz dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,Bazen birileri çıkıp Ashab-ı Kehf’in anlatımına Efsanedir diyebilirler. Ancak tarih boyunca söylem ile eylemi gerçekleştiren kişi sayısı sınırlıdır. O gençler Sarayda kendilerine sunulan tüm imkan,varlık ve ünvanları ellerinin tersiyle iterek tek Tanır’ya,Tek Allah’a inandılar. İlk başta bu kararın sıkıntılarını çektiler ama sonunda Allah (cc) tarafından mükafatlandırıldılar. Bizler de Afşin Belediyesi olarak İlçemizde bulunan bu kutlu gençlerin sığındığı Mağaraya ve ecdadımızın buraya yaptığı mekanlara gözümüz gibi bakıyor,koruyor,gelecek kuşaklara aktarmaya çalışırken de O gençlerin bize vermek istediği mesajı en doğru şekilde taşımaya ve anlatmaya çalışıyoruz dedi.

Programda Afşin Sağlık Yüksek Okulu Sekreteri Nusret Karataş, Ashab-ı Kehf Kur’an da niçin var?, Afşin Merkez Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir, Ashab-ı Kehf’in Halk arasında yaygın bulunan Hikayesi, Ashab-ı Kehf Rehberi Ramazan Kıraç ise Ashab-ı Kehf Külliyesine ilişkin Genel bilgi verdi.

Programda Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Gören tarafından “Bir Afşin Hikayesi” Fotoğraf Sunumu gerçekleştirildi.

Programa katkı sunan isimlere Teşekkür Belgesi takdim edilirken, program sonunda Öğrencilere ve katılımcılara Ashab-ı Kehf temalı Anahtarlık,Ashab-ı Kehf’i anlatan Kitap ve Broşürler dağıtıldı.

Tanıtım programı ile birlikte www.ashab-ikehf.com Tanıtım Sitesi sosyal medyaları ile birlikte yayına başladı.

www.ashab-ikehf.com

Facebook/ AFŞİN ASHAB-I KEHF KÜLLİYESİ

Instagram/ ashabikehf46

Twitter/ Afşin Ashab-ı Kehf Külliyesi

YouTube/ Afşin Ashab-ı Kehf Külliyesi

Gmail/ ashabikehf46500@gmail.com

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

şehirler arası nakliyat

şehirler arası nakliyat

Otopark bariyeri

vds sunucu

şehirler arası nakliyat