Tüketici Hakları Karikatür il birincisi olan Sümeyye Ebrar Şahin ödülünü aldı

Tüketici Hakları Karikatür il birincisi olan Sümeyye Ebrar Şahin ödülünü aldı

Tüketici Hakları Konulu Karikatür Yarışmasında Kahramanmaraş İl Birincisi Olan öğrenciye sertifikası, ödülleri ve hediyeleri verildi.

Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce, milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, bu konularda farkındalık oluşturmak, sanatsal çalışmalar ve kalıcı eser bırakmaya özendirmek amacıyla; “Tüketici Hakları” konulu tüm Türkiye’de resmi ve özel okullarda “Ortaokullar Arası Resim ve Liseler Arası Karikatür” yarışmaları düzenlenmiştir.

Ülke genelinden Bakanlığımıza ulaşan 1500 civarında resim, 500 civarında karikatür; jüri tarafından kalite, teknik, verdiği mesaj ve yarışma konusuyla ilgisi olup olmadığı, kopya veya alıntı olup olmadığı, öğretmen veya bu konularda yeteneği olan bir başkası tarafından esere müdahale edilip edilmediği gibi kriterler yönünden değerlendirilmiş ve dereceye giren eserler belirlenmiştir.

17 Mart 2021 tarihinde Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan Hanımefendinin teşrifleriyle gerçekleştirilen “23.&24. Geleneksel Tüketici Ödülleri Tören” programında Türkiye Geneli değerlendirme sonuçları açıklanarak dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilmiştir.

Yarışmalar kapsamında Türkiye Geneli dereceler dışında ayrıca jüri tarafından il bazlı değerlendirmede yapılmış, Resim ve Karikatür Yarışmalarında İl bazlı yapılan değerlendirme sonucunda yarışmalara eser gönderen illerden İl Birincisi olarak ödüle layık görülen eserler belirlenmiştir.

Buna göre; Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Türkiye Geneli Liseler Arası Tüketici Hakları” konulu karikatür yarışmasında Afşin Fen Lisesi 10. Sınıf Öğrencimiz Sümeyye Ebrar Şahin il birincisi olmuştur.

Bu vesileyle Afşin İlçe Kaymakamımız Ahmet Can Pınar, Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, İlçe Emniyet Müdürü Metin Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, Afşin Ticaret Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Afşin Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Topaktaş, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Safi ve MHP İlçe Başkanı Süleyman Aycan ile birlikte daire amirlerinin katılımıyla Afşin Fen lisesinde görkemli bir ödül töreni gerçekleştirildi. Törende Birinci olan öğrenciye çeyrek altın, plaket, akıllı saat ve çeşitli hediyeler ile katılım sertifikası takdim edilmiştir.

Ev sahipliği için başta İlçe kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Emniyet Müdürümüze katılım ve katkıları için; sponsorluklarından dolayı başta KMSOB Başkanımız Ahmet Kuybu Başkanımıza, Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanımız Ali Köfte Başkanımıza ve tüm oda başkanlarımıza, okul Müdürümüze, öğretmenlerimize, yarışmada başarı gösteren öğrencimize yarışmaya hazırlayan öğretmenimize , velilerimize ve emeği geçen mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, selam ve saygılar sunuyorum”

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

banner451

banner452

banner454

banner455

banner456