FETÖ karşıtı Savcı Demir, neden vekilimiz olmasın?

FETÖ karşıtı Savcı Demir, neden vekilimiz olmasın?

FETÖ karşıtı Savcı Demir, neden vekilimiz olmasın?

Fetullahçı Terör Örgütü’cü (FETÖ’) hainlerin 17 – 25 Aralık kumpasına yargı içinden ilk tepkiyi veren Savcı Mehmet Demir, 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsüne ilişkin açıklamalar yaparak gündeme geldi.

Aslen Kahramanmaraşlı olan Savcı Demir,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ortadan kaldırmaya yönelik bir hareketti” ifadelerini kullanıyor.

17-25 Aralık darbe girişimi sırasında FETÖ’ya yargı içerisinden ilk tepkiyi veren Cumhuriyet Savcısı olarak tarihe geçen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin 5. Yıldönümünde önemli mesajlar verdi.

Akit internet sitesinde yer alan Sabah’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Savcısı olarak hâlen görevini sürdüren Mehmet Demir şunları kaydetti:

“15 Temmuz’da bu vatan için, demokrasi için, hürriyet için canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar ve şükranlarımızı arz ediyorum.

15 Temmuz’un başlangıç tarihi öncelikle 17-25 Aralık 2013’tür.

Bölücü terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü, 17-25 Aralık tarihinde öncelikle emniyet ve yargı içerisinde oluşturduğu cunta ile hükümeti devirmeye kalkıştı.

Hükümete karşı darbe yapmaya kalkıştı.

Ancak o zaman hükümetin Başbakanı, dirayetli duruşu ve yargı kurumunun kendi içerisinde hakikaten bunlara karşı dik duruşu sayesinde öncelikle 17-25 Aralık’taki darbe teşebbüsü önlendi.”

Maraş Posta’nın yorumu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan “ahde vefa” duygusu taşıyan bir liderdir.

Dün yapılanları unutmuyor. Bu yüzden de asrın lideri olma özelliğini taşıyor. Savcı Demir de başvurması durumunda vekil olarak TBMM yolunu tutacaktır.

FETÖ darbe girişimi yıldönümünde açıklamaları ile gündeme gelen Savcı Demir’in siyaset sahnesinde yer alması bekleniyor.

Seçimlere sayılı günler kaldı.

Haziran ayında seçimler var. Aday adayları önümüzdeki günlerde ortaya çıkar.

Bu isimlerden biri de yargı kökenli Demir olabilir mi?

Bunu bekleyip göreceğiz de Demir’in çevresi bu işe biraz yoğunlaşıyor gibi. AK Parti’nin de içinde yer aldığı Cumhur İttifakı seçimlerde ağır basıyor.

Hani neden olmasın:

Bir savcı Mehmet Demir de TBMM içerisinde yer alabilir. Bizim de düşüncemiz bu minvaldedir.

Bakalım savcı Mehmet Demir ve dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ne diyecek?

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

şehirler arası nakliyat

vds sunucu

şehirler arası nakliyat