Çağlayancerit’te “ceviz yetiştiriciliği” anlatıldı

Çağlayancerit’te “ceviz yetiştiriciliği” anlatıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi, Çağlayancerit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çağlayancerit Ziraat Odası işbirliğiyle ‘Ceviz Yetiştiriciliği’ konulu panel düzenlendi.

Kahramanmaraş’ın ceviz üretimi ve kalitesi bakımından önde gelen ilçesi Çağlayancerit’te gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı katıldı. ‘Bitki Besleme ve Gübreleme’ başlıklı sunumunu gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Saltalı, panele katılan çiftçilerin konuya ilişkin sorularını da cevaplandırdı.

KSÜ Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Murat Aslan da ‘Cevizde Zararlılar ve Hastalıklar’ başlıklı sunumunu gerçekleştirirken, konuya ilişkin yöneltilen soruları cevaplandırdı. Panelde Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Kılıç ve Çağlayancerit İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Barak da ceviz konusunda görüşlerini belirterek, çiftçilerin sorularını cevaplandırdılar.

Çağlayancerit’te yapılan panelin oldukça verimli ve faydalı geçtiğini belirten katılımcılar, bu tür bilimsel bilgilendirme faaliyetlerinin bölgede ceviz yetiştiriciliğine önemli katkılar sunacağını ifade ederek, bu yöndeki etkinliklerin sürdürülmesi taleplerini ilettiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:12

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner376

banner374

banner377

Canlı Skor

banner373