GÜVENLİK KORUCULARI YEMİN ETTİ

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 7 güvenlik korucusu yemin ederek göreve başladı.

GÜVENLİK KORUCULARI YEMİN ETTİ

Elbistan Kaymakamlığınca yapılan mülakat ve özel yetenek sınavlarını tamamlayan güvenlik korucuları için İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yemin töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende, ilk olarak göreve yeni başlayan 7 güvenlik korucusuna yemin ettirildi. Yeminin ardından göreve başlayan güvenlik korucuları adına bir konuşma yapan Şeyh Hamit Ötegen, teröre karşı kanlarının son damlasına kadar seve seve mücadele edeceklerinin sözünü verdi.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, törende yaptığı konuşmada, yeni göreve başlayan güvenlik korucularına başarılar diledi. Birlik ve beraberlikten güç doğduğuna dikkat çekten Demir, "Terörle mücadelede, yurt savunmasında, saha bilgisi ile vatan ve millet sevgisi ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Emniyet Teşkilatımızın en büyük yardımcısı ve asli güvenlik unsurlarımızdan olan kahraman güvenlik korucularımıza 7 yiğit arkadaşımızı daha kazandırmanın mutluluk ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu vesile ile yaklaşık 40 yıldır bu topraklarda yaşanan hak ile batılın mücadelesinde hakkın yanından ayrılmayan tüm güvenlik korucularımıza teşekkür ediyorum. Bu uğurda şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler, görevi başındaki yiğitlerimize de hayırlı mesailer diliyorum." dedi.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkan Vekili Celalettin Fırtına da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güvenlik korucularının en kritik dönemlerde askerin emrinde vatan uğruna mücadelesini sürdüreceğini vurguladı. Korucuların her göreve her zaman hazır olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Fırtına, şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığı'nın son alımlarıyla, Kahramanmaraş'ımızda ve 26 ilimizde korucu sayımız artırılarak, güvenlik güçlerimizin gücüne daha da güç katılmaktadır. Bu alımlar zaman zaman devam etmektedir. Tamamen gençleştirilmiş korucu camiamız, terörle mücadelede ve verilen her türlü vazifede daha etkin olmaktadır. Başta ilçemiz sınırları olmak üzere, Kahramanmaraş Valiliği emrinde, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, PKK terör örgütü başta olmak üzere olası tüm hainlerle, etkin bir mücadele etmek için, gerektiği hallerde Afrin’de de olduğu gibi, askerimizin yanında ve emrinde her türlü vazifeye her daim hazır olacağız.”

Silah arkadaşları adına konuşma yapan güvenlik korucusu Şeyh Hamit Ötegen de terör örgütlerine karşı gözlerini kırpmadan mücadele edeceklerini söyledi. Törende son olarak bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ise güvenlik korucularının özellikle terörle mücadele asli güvenlik unsuru olduğuna dikkati çekti.

Yemin ederek göreve başlayan koruculara silahları, ilçe protokolü tarafından teslim edildi. Koruculardan dördü ilçeye bağlı Karahasanuşağı, üçü de Gökçek Mahallesi'nde görev yapacak.

Törene, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Büyükşehir Belediyesi Kuzey İlçeler Koordinatörü Ali Mazhar Türk, İlçe Emniyet Müdürlüğünü temsilen Komiser Yardımcısı Mustafa Demir, Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Celalettin Fırtına, güvenlik korucuları ve güvenlik korucularının aileleri katıldı.

ANADOLU AJANSI / İHLAS HABER AJANSI

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER