Erdoğan nereleri açtı?

Kahramanmaraş olarak, AK Parti’ye kuruluşundan bu yana büyük destek veren illerin başında geliyoruz. Nitekim dün bir kez daha kentimize gelen Dünya Lideri, Kahramanmaraş içi güzel sözler söyledi:

"Kahramanmaraşlıların 19 yıldır girdiğimiz her mücadelede olduğu gibi 2023 imtihanında da yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum. Zaten Maraş'a da bu yakışır."

Bu kentin insanı olarak, kurulduğu günlerde kentin genç bir gazetecisi olarak gurur duydum.

Ama düşünüyorum:

"2023 imtihanında da yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum. Zaten Maraş'a da bu yakışır."

Sayın Erdoğan'a inanmak istiyorum, bu ifadelerinde..

İnanmak istiyorum ama inanamıyorum.

Öncelikle Kahramanmaraş'a bakış açısını yeniden gözden geçirmesini isterim. Son genel ve yerel seçimlerdeki adaylar konusunu düşünsün isterim. Seçilmesi için önümüze konulan vekil listesi ve şehr-ül emin listesinde nasıl hataya sürüklendiğini muhasebe etmesini isterim.

Mesela, sayın vekiller listesindeki isimlerin çoğunun bu kentten uzak olduğunu düşünüyorum. Son genel seçimlerde ittifaka 7 vekil vermişiz, 6'sı AK Partili, 1'i MHP'li… 7 isim de liderlerine yakın isimler olabilir ama kente bakışında bir değişiklik yok. Hepsi olmasa da küçümsenmeyecek çoğunluğu kendilerine oy verenlerden uzak maalesef.

Mesela, sayın belediye reisleri de (ki 10'u AK Partili, 1'i de MHP'li) aynı düşüncedeler. İkisi, üçü seçmen gönlünde yer etmiş, diğerleri adeta gün dolduruyor gibi. Yoksa ben mi öyle görüyorum.

Şimdi Cumhurbaşkanı bunu dedi ya:

"Kahramanmaraşlıların 19 yıldır girdiğimiz her mücadelede olduğu gibi 2023 imtihanında da yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum."

Gecesini gündüzüne katan 2 vekilin ve 2 reisin dışında hepsi zevk almıştır bu sözden. Uzaklığı yakın görmeyi severler çünkü...

Ola ki 2023'te aşağıya doğru bir oy oranı olursa şaşmamak gerekir. Parti yönetimlerinde, belediye yöneticilerine ve vekillere kadar 'Nerede eksik yapıyoruz?' diye sorulması gerekiyor diye düşünüyorum.

Âcizane bir düşünce benimki…

Geçmiş yıllarda stadyumda kongre yapılırken, bugün küçük bir alanda miting yapılıyor? Ah Veysi Kaynak bakanım ah. Ah Mustafa Poyraz başkanım ah. Sizler de bu insanların gönlüne girmiştiniz. Ama kıymetinin bilinmedi… Şimdikiler kâğıt üzerinde gönüldeler. Ha gönlümüze girmişler, ha kapıdan içeri girmişler. Değişen ne ki? Sadece 'girmiş' oluyorlar. Ama taşı taşın üstüne koyuyorlar mı? Ona bakmak gerekir?

Ha, dün Sayın Erdoğan nereleri açtı? Ben bilmiyorum. Edinilen bilgi şöyle:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <