BÜYÜKŞEHİR ONARIMLARA BAŞLADI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi geçen hafta il genelinde etkili olan sağanak ve kar yağışlarından dolayı zarar gören bölgelerde temizlik, tamirat, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

BÜYÜKŞEHİR ONARIMLARA BAŞLADI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince kış çalışmaları kapsamında yürütülen çalışmalarda, sağanak yağışlardan ve kar yağışından dolayı meydana gelen, heyelan, toprak kayması, çökme gibi durumların oluştuğu alanlarda temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Onur Erdi, şunları kaydetti:

“Geçen hafta ilimiz genelinde yaşanan sağanak yağışlar ve kar yağışlarından dolayı oluşan hasarlar ekiplerimiz tarafından derhal tespit edilerek temizlik, tamirat ve bakım onarım çalışmalarımıza başladık. Tüm ekiplerimiz sahada ve 7/24 görev başındalar. Gerek sağanak yağışların gerekse kar yağışlarından kaynaklı oluşan hasarlar tespit edilerek bir an önce gerekli düzenleme ve çalışmalarını ivedi bir şekilde yapıyoruz.

Yağışlardan dolayı oluşan heyelan ve toprak kaymalarında temizlik çalışmalarımızı yaparak vatandaşlarımızın ulaşımına engel bir durum olmaması için gayret ediyoruz. Kar yağışından ve temizlik çalışmalarından dolayı gerek yollarda gerekse kaldırımlarda meydana gelen olumsuzluklara karşı da ekiplerimiz gerekli tamirat, bakım ve onarım çalışmalarını devam ettiriyor.”

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar yağışı olan bölgelerde kar temizleme ve yol açma çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER