CELALETTİN GÜVENÇ, AFŞİN'DE

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celallettin Güvenç, Afşin'de vatandaşlarla bir araya geldi ve "Özel Çocuklarımızdan, Özel Yetenekler" sergisinin açılışı yapıldı.

CELALETTİN GÜVENÇ, AFŞİN'DE
TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celallettin Güvenç, Afşin'de vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven'i belediyede ziyaret eden Milletvekili Güvenç, burada belediye yatırımları ile alakalı bilgi aldı, ardından Atatürk Caddesi ve Ulu Cami Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.Güvenç, gezide yaptığı açıklamada, belediye başkanının davetlisi olarak Afşin'e geldiklerini belirtti. Belediye Başkanı Güven tarafından yapılan güneş enerjisi santrali, restore ettirdiği Ömer Ağa Konağı'nı ziyaret edip güzel hizmetleri yerinde göreceklerini dile getiren Güvenç, Güven'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Belediye Başkanı Güven ise, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç'e ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.Güvenç, Güven ve beraberindekiler, Afşin Belediyesi Engelli Rehabilitasyon Merkezi ile Afşin Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle "Engelleri Kaldırıyoruz Projesi" kapsamında hazırlanan "Özel Çocuklarımızdan, Özel Yetenekler" sergisinin açılışını yaptı.

 

AFŞİN’DE “ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”

 

Kahramanmaraş’ta Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi ile Afşin Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde Engelleri Kaldırıyoruz Projesi kapsamında engelli kursiyerler tarafından hazırlanan "Özel Çocuklarımızdan, Özel Yetenekler" sergisinin açılışı yapıldı.TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, burada yaptığı konuşmada, engelli bireylerin hayatın içerisine katılması kapsamında bu tür projelerin önemine dikkat çekti. Özel bireylerin bu tür projelerle sosyalleşip halkın içerisine girdiğini ifade eden Güvenç, "Bu özel kardeşlerimiz bu sanat eserlerini ortaya çıkarmışlar ve sergiyi açmışlar, emeklerine sağlık. Bu projelere destek olan, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise, Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin faaliyetlerini bildiğini ve engelli bireylere yönelik çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi Müdürü Sevgi Şahan da, Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından kursiyerlerin 1 yıl boyunca hazırladığı ebru ve ahşap sanatı çalışmaları sergilendi.

 

ANADOLU AJANSI
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER