Diyarbakır annelerine Kahramanmaraş’tan destek!

Diyarbakır annelerine Kahramanmaraş’tan destek!

Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Kahramanmaraş, Kilis ve Adıyaman'daki kadın sivil toplum örgütleri ve sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileri, evlatlarını terör örgütünün elinden kurtarabilmek için oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine basın açıklamasıyla destek verdi

Kahramanmaraş'ta, sivil toplum örgütlerinin üyeleri, evlatlarını terör örgütünün elinden kurtarabilmek için oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine destek amacıyla Demokrasi Meydanı'nda bir araya geldi. Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarınca eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklaması Kahramanmaraş’ta Demokrasi Meydanı'nda düzenlendi. Basın açıklamasına katılan Kahramanmaraşlı anneler, ellerindeki pankartlarla Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelere destek oldu.

Kahramanmaraş’ta anneler adına konuşan Av. Zeynep Kahveci, Diyarbakır’da teröre karşı duran annelerin yanında olduklarını söyledi. Herkesin çocuklarına ve geleceğine sahip çıması gerekliliğinin vicdani borç olduğunu belirten Kahveci, “23 gündür Diyarbakır’da yeni annelerin katılımıyla büyüyen bu sessiz çığlık dünya üzerindeki terörün tümüne ‘dur’ diye haykıran bir sese dönüştü. İnanıyoruz ki azim ve sesini yükselten kadınlar, terör örgütlerinin hain emelleri için Fırat ve Dicle’nin kuzularının kurban edilmese izin vermeyecektir. Duyduğumuz, ‘yeter artık’ feryadına destek vermek, safları sıklaştırmak, bir ve beraber olduğumuzu göstermek, evlatlarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur. Annelerin günlerdir hatta yıllardır süren mücadelesi için kadınlar olarak tek yürek ve tek dua olduk. Kahramanmaraş’taki kadın sivil toplum kuruluşları olarak, Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelerin yanında bedenen yanında olamasak da, onların teröre karşı kararlı duruşlarının arkasındayız” diye konuştu.

Ellerinde, "Türkiye annelerin yanında", "Çocuklarımızı istiyoruz", "Anaların yanında, PKK'nın karşısındayız", "Diyarbakır annelerinin sessiz çığlığını destekliyoruz", "Anneler teröre baş kaldırıyor" ve "Terörü anneler bitirecek" dövizlerini taşıyan kadınlar, "Hacire Ana'nın Sesi Olmaya Geldik" pankartını açtı.

Grup adına açıklama yapan Avukat Zeynep Kahveci, annelerin Diyarbakır'da başlattığı onurlu direnişe destek olmak istediklerini, bu direnişin de teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inandıklarını ifade ederek "Bizler Edirne'den Kars'a, tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olmaz diyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır'daki annelerin yanlarında olmaya davet ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 09:04

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

banner451

banner452