E-Devlet Şifrenizi E-Devlet’in dışında kullanmayın!

E-Devlet Şifrenizi E-Devlet’in dışında kullanmayın!

e-Devlet Kapısı, e-Devlet şifrelerinin e-Devlet’in resmi adresi olan https://www.turkiye.gov.tr dışında kullanılmamasını öneriyor.

“Güvenliğiniz için” başlığı ile e-Devlet şifresi olan ve e-mail kullananlara gönderilen bilgilendirmelerde “e-Devlet Kapısı tek noktadan pek çok kamu hizmetine kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlar. e-Devlet Kapısı hesabınızın güvenliği ile ilgili birkaç hususu size hatırlatmak istiyoruz” denilerek, şu bilgilere yer veriliyor:

“e-Devlet Kapısı’nın https://www.turkiye.gov.tr dışında bir adresi bulunmamaktadır. e-Devlet Şifrenizi bu adres dışında başka bir adreste kesinlikle kullanmayınız.

Resmi Sosyal Medya Hesaplarımız;

Facebook: //www.facebook.com/edevletkapi

Twitter: https://twitter.com/ekapi Instagram: https://www.instagram.com/edevletkapisi/ Lütfen bu hesaplar dışındaki, e-Devlet Kapısı adını ve logosunu kullanan sosyal medya hesaplarına itibar etmeyiniz.

e-Posta ile dolandırıcılık yoğun olarak başvurulan bir yöntemdir. e-Devlet Kapısı, kişisel bilgilerinizi veya e-Devlet Şifrenizi hiçbir şekilde e-Posta, SMS ve telefon yoluyla talep etmemektedir. Bilgilerinizin talep edildiği e-Postalarda, SMS’lerde yer alan linklere kesinlikle tıklamayınız, e-Devlet Şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.

e-Devlet Şifreniz size özeldir. e-Devlet Şifrenizi, kredi başvurusu, işe giriş vb. nedenler ile sizden isteyen kişilerle paylaşmayınız.”

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 14:23

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER