EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sürdürülen Keçe Tasarım Kursu’na katılan kursiyerlerin yaptığı Keçe Tasarım ürünleri sergisi açıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Şube Müdürlüğü bünyesinde ev hanımlarına yönelik verilen Keçe Tasarım Kursuna katılan 30 kursiyerin kurs süresince yaptığı 300 ürün sergilenmeye başlandı.

Karaziyaret Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen sergi açılışına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, 1. Hukuk Müşaviri Nazlı Şeyma Kokulu, Kadın Aile Şube Müdürü Ayşe Sofioğlu ile kursiyerler katıldılar.

Sergi açılışının ardından bir açıklama yapan Daire Başkanı Ayşe Taşkıran, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi olarak Karaziyaret Sosyal Tesislerimizde Keçe Tasarım Kursu sergimize katıldık. Burada yaklaşık 10 ay boyunca kursa katılan kardeşlerimizin ürünlerini sergiye çıkardık. Çok güzel ürünler çıkarmışlar. Yaklaşık 30 kursiyerimiz oldu. Bu kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ürünlerini sergiledik. Çok güzel iş çıkarmışlar, gerçekten çok beğendik.

Bu mevkii de böyle bir sosyal tesis olması ve buraya bu şekilde hitap etmesi bizler için gerçekten çok önemli. Burası bir sosyal tesis olduğu için vatandaşlarımız her zaman ve her konuda gelebilirler. Burada kütüphane, taziye evi, dinlenme salonu, aile danışma merkezi gibi bölümleriyle güzel bir sosyal tesis kurduk Büyükşehir Belediyesi olarak ve şu anda da onun meyvelerini alıyoruz.”

Kursa katılan kursiyer Menşure Tatar ise kurstan oldukça çok memnun olduklarını ifade ederek “Biz burayı bir aile gibi gördük. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm arkadaşlardan Allah bin kere razı olsun. Bizlere böyle bir imkan sundular. Sürekli gelip gidiyoruz ve bir aile ortamı gibi görüyoruz. Buradaki arkadaşlar bizlerin her şeyimizle yakından ilgileniyorlar, çok memnunuz Allah onlardan da razı olsun. Bizlere kucak açtılar bir aile ortamı gibi kendimizi evimizde hissediyoruz buradayken, çok Teşekkür ediyoruz herkese” diye konuştu.

Sergi açılışının sonunda kursiyerlere katılım belgeleri takdim edilerek teşekkür edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 10:07

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

Canlı Skor

banner292