PARK BAHÇEDEN KIŞ HAZIRLIĞI

Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış aylarının gelmesiyle park ve bahçelerde kış hazırlıklarına başladı.

PARK BAHÇEDEN KIŞ HAZIRLIĞI
Dulkadiroğlu İlçe Belediyesi Ekipleri, kuruyan ağaç dallarını budayarak kışın oluşabilecek tehlikelere şimdiden tedbir aldı.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kış aylarının yaklaşmasıyla çalışmalarını yoğunlaştırdı. Özellikle park ve bahçelerde bulunan ağaçların kuruyan dallarını budayan ekipler, kış aylarında yoğun yağış ve fırtınada ağaçların çevreye zarar vermemesi için bu işlemin yapıldığını iletti.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Necat Okay, bu hazırlıkların önemine değindi. Başkan Okay, ilçesinin kış aylarına her konuda hazır olması için ekiplerin yoğun mesai harcadığını kaydetti.  Okay, konuyla ilgili bilgileri şu şekilde dile getirdi:

 

“İlçemizde bulunan park ve bahçelerimizde, sokaklarımızda ve caddelerimizde bulunan ağaçların kış aylarına hazırlanması adına ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyor. Burada amacımız ağaçlarımızın kuruyan dallarının yoğun kış aylarında kırılarak etrafa ve vatandaşlara zarar vermemesidir.Bunun dışında parklarımızın periyodik bakımları da yapılmaktadır. Ayrıca yine kış aylarında tehlike oluşturabilecek her konuda tedbirleri alıyoruz. Vatandaşlarımızın huzurlu ve güzel bir kış geçirmesi için çalışmaları sürdüreceğiz.”

MARASPOSTA.COM
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER