8 ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik “ortak sınav protokolü” imzalandı

8 ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik “ortak sınav protokolü” imzalandı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında Kahramanmaraş genelinde Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 8. ve 12.sınıf öğrencilerimize yönelik “Ortak Sınav Protokolü” imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan protokol imzalama töreninde imzaların atılmasının ardından konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerimizin sınavlara hazırlandıklarını belirterek, “Hayat bir sınav, bu sınavlardan birisi de okullarımızda gerçekleşiyor. Öğrencilerimize maliyet getirmeden sınavlarını temin etmek, velilerimiz açısından son derece önemli. İmzaladığımız bu protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Destekleri ve fedakârlıkları dolayısıyla Başkanımız Hayrettin Güngör’ün şahsında tüm Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör ise “Hem ortaokul son sınıf, hem lise son sınıfta öğrencilerimiz sınavlara giriyorlar. Bu sınavlar aracılığıyla istedikleri okullara yerleşiyorlar. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak bizler Millî Eğitim Müdürlüğümüze, öğrencilerimize yapılacak deneme sınavlarıyla ilgili destek olacağız. Salgın sebebiyle yavrularımız okullarından, eğitim atmosferinden bir süre uzak kaldı. İnşallah imzaladığımız bu protokolle birlikte yapılan sınavlar, onların da sınavlara hazırlık süreçlerine yeniden yardımcı olacaktır. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Sınav hazırlığı yapan 8. ve 12.sınıf öğrencilerimiz için imzalanan protokol çerçevesinde, Kahramanmaraş genelinde deneme sınavları düzenlenecek. Yaklaşık 40 bin öğrencimizin faydalanacağı LGS (Liselere Geçiş Sınavı) ve TYT (Temel Yeterlilik Testi) denemeleri, kazanım değerlendirme şeklinde uygulanacak.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <