KSÜ Rektörü, Türkiye Maarif Vakfı İstişare toplantısına katıldı

KSÜ Rektörü, Türkiye Maarif Vakfı İstişare toplantısına katıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Türkiye Maarif Vakfı tarafından üçüncüsü düzenlenen Üniversitelerle İşbirliği İstişare Toplantısına katıldı.

İstanbul'da Maarif Vakfı Genel Merkezinde yapılan Üniversitelerle İşbirliği İstişare Toplantısına üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın yanı sıra 79 üniversitenin rektör ve rektör yardımcıları ile uluslararası alanda çalışmalar yürüten kurum ve kuruluşların temsilcileri katılım sağladı.

Toplantının açılışında konuşan Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, "Vakfımız 6 kıtada 49 ülkedeki 427 eğitim kurumunda 8 bin personeliyle 50 bin öğrenciye eğitim-öğretim ve barınma hizmeti vermektedir." dedi.

Prof. Dr. Akgün, Türkiye'nin küreselleşen dünyada giderek etkin bir ülke haline geldiğine dikkati çekerek, üniversiteler ve kamu kuruluşlarıyla ilişkilerin güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarıyla üniversite rektörleri, Türkiye Maarif Vakfı ile yaptıkları protokol işbirliklerinin niteliklerini artırmak, daha verimli sonuçlara odaklanmak ve önceki toplantılarda ortaya konan sorun, öneri ve talepleri değerlendirerek iş birliği olanaklarını masaya yatırarak projelerini sundu.

Kurum temsilcileri ve rektörler, toplantıda Türkiye'nin eğitim alanında uluslararasılaşma misyonunun temellerini güçlendirmek ve kurumlar arasındaki iş birliğini artırmak için yeni hedef, strateji ve iş birliği alanlarını ele aldı.

Toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ’de uluslararasılaşma çalışmaları bağlamında 54 farklı ülkeden gelerek KSÜ’de öğrenim gören 2 bin 500 yabancı uyruklu öğrenciye yönelik çalışmaları anlattı.

Öğrencilere nitelikli eğitim ortamı sunarken, kültürler arası etkileşimin sağlanması yönünde de etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Can, öğrencilerin bütün meseleleriyle yakından ilgilenerek, yıl içinde düzenlenen farklı etkinliklerle bir araya geldiklerini, yabancı uyruklu öğrencilerin kendi kültürlerini tanıtmaları ve diğer kültürlerle kaynaşmaları için üniversitemizin desteğiyle çok sayıda etkinliğe imza atıldığını söyledi.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor