eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

atasehir escort

Suriyeli İmam Hatiplilerden "Kahramanlar" resim sergisi

Suriyeli İmam Hatiplilerden "Kahramanlar" resim sergisi

Kahramanmaraş Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamı Suriyeli İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından çizilen, Kahramanmaraş'ın kurtuluşunda önemli görevler üstlenen kahramanlara ait karakalem resim sergisi açıldı.

Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan iki kız kardeş Zehra ve Betül Ahmet, Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi Güzel Sanatlar kursunda resim eğitimi almışlar. Kurtuluşun 100. yılına özel "Kahramanlarımız" temalı karakalem resim çalışmalarını gerçekleştirdi. Öğrencilerin çizdiği resimler önce Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi Fuaye salonunda sergilendi.

Gerçekleştirilen açılış töreni ile Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde resimler sergilenmeye başlandı. Resim sergisinin açılışına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Güner, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Günay ve Kahramanmaraş İmam Hatip liselerinin okul müdürleri katıldı.

Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz kısaca şunları söyledi:

"Bu resim sergisinin, özellikle de çizilen resimlerin Suriyeli muhacir öğrencilerimize ait olması oldukça anlamlı. Burada olduğu gibi diğer imam hatip liselerinde de başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere Barış Pınar Harekatı'nda şehit düşen askerlerimiz için hatimler okundu, dualar edildi. Bu resim sergisinin açılmasında emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederim."

Okul Müdürü Ahmet Dertli de: "Bu resim sergisi göstermiştir ki İmam Hatip ruhu ile yetişen gençler için aynı manevi duyguları taşıyor olmak bir-çok sorunun çözümünde bize yol gösterecektir. Resimleri sergilenen Betül ve Zehra Ahmet kardeşler okulumuzda daha önce de Doğu Türkistan'daki Çin zulmünü anlatmaya çalıştığımız resim sergimize de katkıda bulundular. Öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 11:56

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

bağcılar evden eve nakliyat