Tam donanımlı robotik kodlama atölyesi açıldı

Tam donanımlı robotik kodlama atölyesi açıldı

Kahramanmaraş’ta çeşitli kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği sayesinde Merkezi Onikişubat İlçesi  Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesinde tam donanımlı robotik kodlama atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Bu atölyeler sayesinde Kahramanmaraş olarak 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacına uygun olarak, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bireyler yetiştirebilmeyi, öğrencileri tüketen değil üreten bireyler olma yolunda geliştirmeyi ve çocuklarımızı erken yaşta kodlama eğitimi ile buluşturmayı hedefleniyor.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz; “Artık beden gücü ile yaptığımız her şeyin robotlar vasıtası ile yapıldığına şahit oluyoruz. Ülkemizde hızla değişen ve gelişen teknoloji sadece tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmek için Bakanımız altyapı çalışmalarını hızla tamamlıyor” diyerek, şunları söyledi:

“Biz de Kahramanmaraş olarak elimizden gelen gayreti göstererek gerek devletimizin imkanları gerek sivil toplum kuruluşlarımız ve çözüm ortağımız olabilecek kurum ve kuruluşların imkânlarını kullanarak bu yarışta geride kalmamaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede bugün içinde bulunduğumuz Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi içerisinde 20 diz üstü bilgisayar, 20 üst düzey arduino seti, 1 adet 3d yazıcı ve sınıf donanım malzemelerden oluşan donanımlı bir robotik kodlama atölyesini açılışını yapacağız. Yine bugün Onikişubat Şehitler Ortaokulu'na, Göksun Şehitler Anadolu Lisesi'ne ve Elbistan bilim Bilim Sanat Merkezine İleri düzey Arduino setlerini de burada dağıtacağız. Ar-Ge birimi Şube Müdürümüz ve ekibine göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Açılış konuşmasının ardından Onikişubat Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi, Şehitler Ortaokulu, Göksun Şehitler Anadolu Lisesi ve Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi müdürlerine robotik kodlama atölyesi kurulumu için 80 takım arduino eğitim seti, ileri düzey robotik kodlama seti, bilgisayar sandalyeleri ve 3 boyutlu yazıcıların teslimi yapıldı.

Sonrasında Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi bünyesinde hazırlanan Robotik Kodlama Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 12:19

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER