eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

atasehir escort

TBMM Başkanı Şentop, “akıllı tahta” isteyen öğrenciyi sevindirdi!

TBMM Başkanı Şentop, “akıllı tahta” isteyen öğrenciyi sevindirdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde mektup yazarak kendisinden sınıfı için akıllı tahta isteyen ortaokul öğrencisi Asya Büyük'ün talebini yerine getirerek öğrencilere sevinç yaşattı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Asya Büyük, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a mektup yazdı. Büyük, mektubunda, "Bizim okulda 5-A sınıfımızın akıllı tahtası bulunmamaktadır. Biz ve öğretmenlerimiz ders işlerken mağduriyet yaşıyoruz. Bunun için arkadaşlarımla sizden ricamız akıllı tahta. Okulumuzdaki sorunun çözülmesini diliyor ve bütün kalbimle istiyorum." ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Şentop, mektubun kendisine ulaştırılmasının ardından ilgililere talimat verdi. Bir süre sonra Asya'nın sınıfına akıllı tahta monte edildi. Asya Büyük, yaptığı açıklamada, Şentop'un mektubu okuyup sınıflarına akıllı tahta göndermesinin kendisini ve arkadaşlarını çok mutlu ettiğini söyledi.

Mektubunun hemen karşılık bulmasına çok şaşırdığını belirten Büyük, "Daha önce 23 Nisan'da mektup yazmak istemiştim. Sonra araştırdım ve Mustafa Şentop Bey'e mektup yazmaya karar verdim. Mektubu yazıp gönderdikten sonra Mustafa Şentop bana hediyeler yolladı. Mektubumu çok beğendiğini söyledi." dedi.

Büyük, ikinci mektubunun ardından akıllı tahta talebinin de hemen yerine getirildiğini anlatarak, "Dün Mustafa Şentop Bey beni aradı. Akıllı tahtanın bu hafta veya diğer hafta geleceğini söyledi. Tahtanın bugün geleceğini bilmiyordum. Sabah tahtayı görünce çok sevindim. Akıllı tahtamızın olması bizi çok mutlu etti. Artık derslerimizi daha rahat işleyebileceğiz." diye konuştu.

Öğrencilerden Simay Akbaş ise sabah sınıfta akıllı tahtayı gördüklerinde çok sevindiklerini, artık daha güzel ders işleyebileceklerini ifade etti.

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş de mektubu yazan öğrenciye ve öğrencinin isteğini yerine getiren Şentop'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 14:13

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

bağcılar evden eve nakliyat