eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

bodrum escort

KİPAŞ da “Biz Bize Yeteriz” dedi ve hiç bir işçisini işten çıkarmadı

KİPAŞ da “Biz Bize Yeteriz” dedi ve hiç bir işçisini işten çıkarmadı

Kahramanmaraş’ın ve Türkiye’nin öncü firmalarından olan KİPAŞ Holding, Kovid-19 salgını ile yaşanan zor dönemde insana ve çalışanına verdiği önemi bir kez daha ispatladı.

Maddi ve manevi olarak her zaman ülkemizin ve çalışanlarının yanında olan, birçok sosyal proje ve yardım kampanyasına imza atan KİPAŞ Holding, bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz dayanışma ruhuna katkı sağlayarak devletin düzenlemiş olduğu “Biz bize Yeteriz” kampanyasına 1.5 milyonluk yardımda bulundu.  KİPAŞ Grubu olarak 1.5 milyon, KİPAŞ Grubu iştiraki olan AKEDAŞ olarak da 1 milyon lira destekte bulunduklarını belirten KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanyaya biz Kahramanmaraşlı sanayiciler olarak elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Diğer sanayici arkadaşlarımızda kampanyaya katılıma devam ediyor. Esas biz sanayiciler olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın çok önemli bulduğumuz ve desteklediğimiz istihdamla ilgili görüş ve hedeflerine titizlikle riayet etmeye çalışıyoruz. Malum, kriz ekonomiyi de etkiledi. Sadece sağlıkla kalmıyor, zincirin halkaları da var. İstihdamı asla düşürmeyi düşünmüyoruz.

Çalışanlarımızı işten çıkarmayı düşünmüyoruz. Tabi ki şunun bilincindeyiz; Ramazan paketi, yardım paketi, bunlar güzel şeyler olabilir ama esas olan şey çalışanlarımızın, vatandaşlarımızın her ay evine maaşının girmesi lazım. Biz çalışanlarımıza gelecek seneki izinlerini bile kullandırmaya başladık. Çünkü sipariş alamıyoruz, şu anda mevcut bağlantıları Avrupa çekmiyor. Artık ekonomi birbirine bağlı, biz sanayiciler olarak dünyaya bağlı çalışıyoruz. İster istemez etkileniyoruz bundan.

Devletimiz de bunu yapıyor, titizlik gösteriyor. Onu da memnuniyetle karşılıyoruz. Yani ihracatımızın, ithalatımızın, sanayi tesislerimizin durmaması için yoğun bir şekilde devletimizin desteği var. Hem virüsle mücadele ediyoruz, hem de ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Burada biz sanayicilere aktif oyuncu olarak büyük bir görev düşüyor. Bu yardımlar, kampanyalar olsun ama benim çok çok önem verdiğim şey.

İstihdamın düşürülmemesi gerek. İnsanlar işine de devam etmeli, bu sanayi tesislerinin temposunu düşürsek bile, kriz sonrasına, gaza basacak şekilde bir otomobil gibi her şeyi ile hazır durumda olmalıyız. Bunları çok önemsiyorum ve inşallah ülkemiz de, dünyamız da bu beladan bir an önce kurtulur. Çok moral bozacak bir şey yok ama her türlü ihtimali de göz önüne alarak hazırlık olmamız lazım. Kahramanmaraş sanayicileri olarak belirtelim; vatandaşlarımız özellikle istihdam konusunda hiçbir endişe taşımasınlar, işimize devam ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 14:51

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

bağcılar evden eve nakliyat