KİPAŞ Holding ülkemiz ekonomisine değer katmaya devam ediyor

KİPAŞ Holding ülkemiz ekonomisine değer katmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2020 yılında gerçekleştirilen 10 milyar dolarlık tekstil ihracatının yaklaşık yarısına katkı sağlayan başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi.

Tekstil sektöründeki ihracata katkı sağlayan firmalar için gerçekleştirilen törende; Kahramanmaraş’ın ve Türkiye’nin en büyük entegre üretim tesislerine sahip KİPAŞ Tekstil Platin Ödül alan ilk 15 firma arasında 10’uncu, KİPAŞ Holding’in ihracat işlemlerini gerçekleştiren KİPAŞ Pazarlama ise 7’nci oldu.

KAHRAMANMARAŞ’TA İLK ONDA YER ALAN TEK FİRMA

‘İTHİB İhracata Değer Katanlar’ ödül töreninde 35 platin, 59 altın, 74 gümüş ve 302 bronz olmak üzere toplam 470 firma ödül, 652 firma ise başarı sertifikası almaya hak kazandı. Listede; Ak-Pa Tekstil, Kordsa Teknik Tekstil ve Zorlu Dış Ticaret ilk 3 sırada yer alırken KİPAŞ Holding’e bağlı KİPAŞ Tekstil ve KİPAŞ Pazarlama listede üst sıralarda yer alarak Kahramanmaraş’ın gururu olmaya devam etti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİMİN ÖNCÜSÜ

Bünyesinde 11 bin çalışanı bulunduran KİPAŞ Holding’e bağlı KİPAŞ Tekstil, yıllık üretim kapasitesi 80 milyon metre kumaş ve günlük 330 ton iplik olan ve yaklaşık 6 bin çalışanı ile yüksek teknolojiye dayalı, sürdürülebilir bir üretim anlayışına sahip. Teknik tekstil, iplik, dokuma, denim ve boya terbiye işletmeleriyle tam entegre üretim yapan KİPAŞ Tekstil dünyanın birçok noktasına ihracat gerçekleştiriyor.

Sürdürülebilir üretim konusunda da dünyanın önde gelen tekstil üreticilerinden olan KİPAŞ Tekstil, bu sene İstanbul’da ve İrlanda’nın başkenti Dublin’de Kasım ayında gerçekleştirilecek olan Sürdürülebilir Tekstil Konferanslarının da ana sponsoru oldu.

DOĞADAN ALDIĞINI DOĞAYA GERİ KAZANDIRIYOR

Geçtiğimiz aylarda KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz ve Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun öncülüğünde Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü arasında '500 Bin Ağaç Bağışı Projesi'nin protokolü imzalanmıştı.

Son dönemde ülkemizde gerçekleşen afetler nedeniyle dikilecek fidanlar felaket yaşanan bölgelere aktarıldı ve ek olarak 2 milyon TL’de daha bağış yapılarak toplamda 7 milyon TL KİPAŞHolding doğaya destek sağlanmış oldu.

BU ŞEHRİN GURURU OLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz;

“Pandemi dönemiyle birlikte yaşanan tüm zorlu şartlara rağmen biz rotamızı her zaman başarıya ve gelişmeye yönlendirmiş bir firma olarak her daim güçlenmeye devam ediyoruz. Başta tekstil ve kağıt olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz 6 ana sektörde 11 bin kişilik çalışan ailemizle yatırım alanımızı ve istihdamımızı sürat kesmeden arttırıyoruz. Bu başarılarımızın temelini özellikle; Ar-ge çalışmalarına yaptığımız yatırımlar, sürdürülebilir, yüksek teknolojiye dayalı, çevreye ve doğaya saygılı faaliyet anlayışımız ve bir aile bilinci ile işimize sahip çıkmamız yatıyor. Kısacası; üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Bizleri her geçen gün iyi noktalara taşıyan ve ülke ekonomimize büyük katkı sağlayan KİPAŞ Ailesinin değerli mensuplarına ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<