Neden Balıkesir’e Gidilmeli?

Neden Balıkesir’e Gidilmeli?

İnsanlar; yıl boyunca yoğun bir tempoda çalışırlar. Çalışmaktan vakit buldukları bir anda da tatile gitmeyi hedeflerler. Takdir edersiniz ki, tatil denildiği zaman insanların aklına popüler bölgeler geliyor. Ancak, dilediğiniz takdirde tatilinizi farklı bir yeri gezip görerek de yapabilirsiniz. Yazımız sayesinde hem Balıkesir gezilecek yerler hem de Balıkesir otelleri hakkında bilgi alabilirsiniz. O halde başlayalım!

Balıkesir’de Ne Yapılır?

Balıkesir; Anadolu’nun güzide bir şehridir. Diğer şehirlere kıyasla mütevazidir. Bandırma, Edremit ve Ayvalık gibi popüler ilçeleriyle öne çıkar. Şehirde trafik yok denecek kadar azdır. İnsanlar; saatlerini trafikte harcamazlar. Balıkesir’in en uzak noktasından en çok 1.5 saatte denize girme imkanı olan bir yere gitmek mümkündür. Bunun yanı sıra, Balıkesir; sağlıklı bir şekilde yaşamak isteyenlerin ilk adresidir. İstanbul’daki restoranlarda yenilen etlerin çoğu Balıkesir’den gelir. Bir başka deyişle, burada hem etin hem de sütün en lezzetli ve doğal hali bulunur.

Balıkesir; yeme içme konusundaki başarısıyla da ziyaretçilerini memnun eder. Buraya geldiğiniz takdirde güne pideli paça çorbası ile başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, öğle yemeğinde Balıkesir köftesi ve Susurluk ayranı tüketebilirsiniz. Et yemekleri yemek isteyenler için ideal yerlerin başında Balıkesir gelir. Buna ek olarak, Balıkesir; Türkiye’deki diğer şehirlere kıyasla ucuzdur. Burada son derece uygun şartlarla yaşamak mümkündür. Bu durum; tatil seçeneklerine de yansımıştır. Balıkesir otelleri; kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla vermelerinden dolayı tercih edilirler. Ayrıca, Balıkesir; görüp görebileceğiniz en güvenli şehirdir. Hatta, ülkenin en düşük suç oranına sahip şehri oluşuyla fark yaratır.

Balıkesir; kendinizi asla yalnız hissetmeyeceğiniz bir şehir! Buradaki insanlar misafirperver ve samimidir. Dışarıdan gelenlere oldukça kibar davranılan bir yerdir. Hatta, Türkiye’nin diğer tatil bölgelerinde olduğu gibi farklı şehirlerden gelenlerin alışveriş sırasında kazıklanmaları söz konusu bile değildir. Ayrıca, Balıkesir; merkezi konumu ile de dikkat çeker. İstanbul, İzmir ve Ankara’ya olan yakınlığı ile fark yaratır. Bir başka deyişle, Balıkesir merkezden İstanbul’a yalnızca üç saatte gidebilirsiniz. Ayrıca, Bursa için 1.5, İzmir için ise iki saat yol gitmeniz gerekir.

En İyi Balıkesir Otelleri

Türkiye’nin en yaşanılası şehirlerinden birisi olan Balıkesir; farklı bir yer görmek isteyenler için ideal bir adres! Siz de bu şehri en az birkaç günde gezebilirsiniz. Balıkesir otelleri; hizmet kaliteleri ile de dikkat çeker.

  • Asya Hotel: Balıkesir merkezde yer alan bir oteldir. Üç yıldızlı Balıkesir otelleri arasında bulunur. Harika konumu ile dikkat çeker.
  • Butik Sizmahan Otel: Ayvalık otelleri arasında en iyisi oluşuyla dikkat çeker. Fiyatı biraz yüksek olsa da vermiş olduğu hizmet ile bu parayı hak eder.
  • Hotel Marine: Sarımsaklı’da yer alan bu otel oldukça popülerdir. Otele duyulan talep bir hayli fazladır. Ayrıca, fiyatının da son derece uygun olduğunu söylemek gerekir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

şehirler arası nakliyat

şehirler arası nakliyat

Otopark bariyeri

vds sunucu

şehirler arası nakliyat