Andırın’da sağanak bekleniyor

Andırın’da sağanak bekleniyor

Kahramanmaraş’ta bugün Andırın hariç, tüm ilçeler “parçalı bulutlu” olacak. Batı bölgemizde yer alan Andırın “Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı” olacak.

En yüksek sıcaklık merkez Dulkadiroğlu ve Onikişubat ve Pazarcık ve Türkoğlu ilçeleri 32, en düşük sıcaklık andırın 24 derece olacak.

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı Doğu Akdeniz’de bölge genelinin parçalı bulutlu; Adana'nın kuzey kesimleri, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın Andırın çevresi, Mersin'in kuzey kesimleri (Çamlıyayla) ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM:  Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Osmaniye, Sinop, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Kastamonu ve Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı, Adana’nın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Denizli ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Denizli ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz ve Osmaniye çevreleri ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı, Adana’nın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Burdur çevreleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM:  Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölge genelinin parçalı bulutlu; Adana'nın kuzey kesimleri, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın Andırın çevresi, Mersin'in kuzey kesimleri (Çamlıyayla) ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGEDEKİ BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

ADANA °C, 33°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 28°C

Parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 30°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimleri yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSİN °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 32°C

Parçalı bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE SICAKLIKLAR

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı bulutlu

32

Afşin

Parçalı bulutlu

29

Andırın

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak

ve gök gürültülü sağanak yağışlı

24

Çağlayancerit

Parçalı bulutlu

30

Ekinözü

Parçalı bulutlu

29

Elbistan

Parçalı bulutlu

30

Göksun

Parçalı bulutlu

27

Nurhak

Parçalı bulutlu

28

Pazarcık

Parçalı bulutlu

32

Türkoğlu

Parçalı bulutlu

32

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 15:53

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <