Bugün hava durumu nasıl olacak?

Bugün hava durumu nasıl olacak?

Bugün hava durumu nasıl olacak?

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi  “Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı” geçecek. Diğer ilçeler  “Parçalı ve çok bulutlu” tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığı Pazarcık’ta 26 derece, en düşük sıcaklığı Andırın’da 18 derece olacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara'nın kuzey, Antalya'nın doğu, Hatay'ın kıyı, Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Adana’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Adana’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, hortum oluşma riski ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli olarak (40-60 km/sa) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU AKDENİZDE HAVA DURUMU

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM: Bölge geneli parçalı bulutlu; Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Mersin (Tarsus ve Çamlıyayla) çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZİN BAZI İLLERİNDE HAVA DURUMU

ADANA °C, 29°C

Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 24°C

Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 27°C

Parçalı bulutlu, kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 22°C

Parçalı bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE HAVA DURUMU

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı ve çok bulutlu

26

Afşin

Parçalı ve çok bulutlu

21

Andırın

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

18

Çağlayancerit

Parçalı ve çok bulutlu

24

Ekinözü

Parçalı ve çok bulutlu

20

Elbistan

Parçalı ve çok bulutlu

22

Göksun

Parçalı ve çok bulutlu

20

Nurhak

Parçalı ve çok bulutlu

22

Pazarcık

Parçalı ve çok bulutlu

27

Türkoğlu

Parçalı ve çok bulutlu

26

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<