Grup yollarında standart yükseliyor

Grup yollarında standart yükseliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Rahmacılar - Döngele - Yenicekale grup yolunda genişletme çalışmalarına başladı. Program kapsamında altyapısı da yenilenecek 9 kilometrelik arterin genişliği 10 metreye çıkarılacak. Yolun dar olması sebebiyle araç geçişlerinde yaşanan sorun ortadan kalkacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Onikişubat ilçesine bağlı Rahmacılar - Döngele - Yenicekale grup yolunda genişletme, dolgu ve altyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla toplamda 9 kilometrelik grup yolunun yaklaşık 3,5 kilometrelik kısmında başlatılan genişletme ile arter 5 metreden 10 metreye yükseltilecek. Ayrıca hat üzerinde bulunan dere yatağının geçişi için betonarme boru uygulaması da yapılıyor. Toplam 3 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolunun dolgu çalışmalarının ardından trafiğe açılması hedefleniyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün talimatları ve 2021 Ulaşım Yatırımları kapsamında çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Onikişubat ilçemizde önemli bir arter olan Rahmacılar – Döngele – Yenicekale grup yolunda çalışmalara başladık. Yolun genişliğini iki katına çıkarıyoruz. Bu sayede araç geçişlerinde yaşanan sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

banner451

banner452

banner454

banner455