Hava durumu bugün nasıl olacak?

Hava durumu bugün nasıl olacak?

Kahramanmaraş’ın tüm ilçeleri “az bulutlu” tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığı 18 derece, en düşük sıcaklığı 9 derece olacak.

Doğu Akdeniz’de bölge genelinin az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Iğdır, Bitlis, Van ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak, Ağrı ve Hakkâri çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzey, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde pus, yer yer sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney ve doğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney ve doğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Yurdumuzun iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edildiğinden, zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

AKDENİZ

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin az bulutlu ve açık, batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Doğu Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ: Bölgenin genelinin az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGÂR: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli olarak esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgârın gece saatlerine kadar etkisinin devam etmesi tahmin ediliyor. Bölgemizin batısında (Silifke, Gülnar, Bozyazı) etkisi gecede devam etmesi bekleniyor.

UYARILAR

Doğu Akdeniz'de rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bölgemizde rüzgârın iç ve batı kesimlerde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGEMİZİN BAZI İLLERİNDE HAVA DURUMU

ADANA °C, 23°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 21°C

Az bulutlu ve açık

MERSİN °C, 22°C

Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ °C, 18°C

Az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE HAVA DURUMU

İlçe

Beklenen Hava

En Düşük
(°C)

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Az bulutlu

18

Afşin

Az bulutlu

10

Andırın

Az bulutlu

12

Çağlayancerit

Az bulutlu

13

Ekinözü

Az bulutlu

9

Elbistan

Az bulutlu

12

Göksun

Az bulutlu

9

Nurhak

Az bulutlu

9

Pazarcık

Az bulutlu

16

Türkoğlu

Az bulutlu

17

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 11:01

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<