Hava durumu bugün nasıl olacak?

Hava durumu bugün nasıl olacak?

Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçeleri ile Çağlayancerit, Nurhak, Pazarcık ve Türkoğlu İlçeleri “az bulutlu”; Afşin, Andırın, Ekinözü, Elbistan ve Göksun İlçeleri “Parçalı ve az bulutlu” tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığı 21 derece, en düşük sıcaklığı 15 derece olacak.

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Akdeniz’de bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Halen ülkemizin büyük bölümünde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının; dünden itibaren artmaya başladığı gözlenirken ve hafta sonu mevsim normalleri civarı ve yer yer biraz üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yağış beklenmiyor. Pazartesi ve Salı günü kuzey kesimlerde sağanak yağışlar bekleniyor.

Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir.

Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, kuzey, iç ve batı kesimlerin parçalı bulutlu diğer yelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ZİRAİ DON UYARISI: Yurdumuzun iç ve doğu kesimlerinde bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edildiğinden, zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

PUS VE SİS UYARISI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

AKDENİZ

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ: Bölgemiz parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGEMİZİN BAZI İLLERİNDE HAVA DURUMU

ADANA °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 18°C

Az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE HAVA DURUMU

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Az bulutlu

21

Afşin

Parçalı ve az bulutlu

15

Andırın

Parçalı ve az bulutlu

16

Çağlayancerit

Az bulutlu

18

Ekinözü

Parçalı ve az bulutlu

17

Elbistan

Parçalı ve az bulutlu

17

Göksun

Parçalı ve az bulutlu

15

Nurhak

Az bulutlu

15

Pazarcık

Az bulutlu

20

Türkoğlu

Az bulutlu

21

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<