Hava durumu bugün nasıl olacak?

Hava durumu bugün nasıl olacak?

Kahramanmaraş’ın tüm ilçeleri “Parçalı ve çok bulutlu” tahmin ediliyor. Sıcaklık en fazla 18, en düşük 13 derece bekleniyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Adana, Mersin, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Marmara bölge geneli, Kıyı Ege ile Kütahya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara bölge geneli, Kıyı Ege ile Kütahya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

AKDENİZ

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin ile Adana çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU AKDENİZ METEOROLOJİK GÖRÜNÜM: Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu gecmesi tahmin edilmektedir. Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay (kuzey kıyı kesimlerinde) çevrelerinde akşam ve yarın gece saatlerinde yerel aralıklı sağanak yağış geçişleri beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Gündüz saatlerinde güneyli yönlerden akşam saatlerinde kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

BÖLGEMİZİN BAZI İLLERİNDE HAVA DURUMU

ADANA °C, 22°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 20°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

MERSİN °C, 21°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KAHRAMANMARAŞ °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE HAVA DURUMU

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı ve çok bulutlu

18

Afşin

Parçalı ve çok bulutlu

16

Andırın

Parçalı ve çok bulutlu

13

Çağlayancerit

Parçalı ve çok bulutlu

17

Ekinözü

Parçalı ve çok bulutlu

15

Elbistan

Parçalı ve çok bulutlu

16

Göksun

Parçalı ve çok bulutlu

15

Nurhak

Parçalı ve çok bulutlu

14

Pazarcık

Parçalı ve çok bulutlu

17

Türkoğlu

Parçalı ve çok bulutlu

19

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 10:39

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<