Hava durumu bugün nasıl olacak?

Hava durumu bugün nasıl olacak?

Kahramanmaraş tüm ilçelerinin parçalı ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.

Kahramanmaraş’ta en yüksek sıcaklık Kahramanmaraş merkez Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerinde 35 derece, en düşük sıcaklık Afşin ve Göksun ilçelerinde 25 derece olacak.

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı Akdeniz bölgesinin parçalı bulutlu az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, bölgenin batı ve kuzey kesimlerinde akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli (40-60 KM/SA)esmesi beklenmektedir.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Tokat ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları, Sinop'un batısı, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kg/m²) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları, Sinop'un batısı, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ: Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU AKDENİZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM: Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, bölgenin batı ve kuzey kesimlerinde akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli (40-60 KM/SA)esmesi beklenmektedir.

BÖLGEDEKİ BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

ADANA °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 29°C

Az bulutlu ve açık

MERSİN °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ °C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE SICAKLIKLAR

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı ve az bulutlu

35

Afşin

Parçalı ve az bulutlu

25

Andırın

Parçalı ve az bulutlu

29

Çağlayancerit

Parçalı ve az bulutlu

29

Ekinözü

Parçalı ve az bulutlu

26

Elbistan

Parçalı ve az bulutlu

26

Göksun

Parçalı ve az bulutlu

25

Nurhak

Parçalı ve az bulutlu

26

Pazarcık

Parçalı ve az bulutlu

32

Türkoğlu

Parçalı ve az bulutlu

32

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <