Hava durumu nasıl olacak geçecek?

Hava durumu nasıl olacak geçecek?

Kahramanmaraş’ın  Andırın dışında tüm ilçelerinde hava durumu bugün  ‘parçalı bulutlu ve az bulutlu’ geçecek. Andırın’da parçalı bulutlu, yarın (cuma) gece saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıEn yüksek sıcaklık Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Pazarcık ilçelerinde 35, en düşük sıcaklık ise Andırın’da 27 derece olacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege'nin iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Burdur, Eskişehir, Bolu, Düzce, Ordu, Ardahan çevreleri ve Antalya'nın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Burdur çevreleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU AKDENİZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM: Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, Mersin'in yüksek kesimleri (Çamlıyayla), Adana'nın kuzeyi (Pozantı, Kozan ve Aladağ), Kahramanmaraş (Andırın), Osmaniye (Sumbas ve Kadirli) ve Hatay (Erzin ve Dörtyol) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren zaman zaman kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGEDEKİ BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

ADANA °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 29°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısının iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 31°C

Az bulutlu ve açık

MERSİN °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ °C, 34°C

Az bulutlu, açık zamanla parçalı bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE SICAKLIKLAR

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı ve az bulutlu

35

Afşin

Parçalı ve az bulutlu

31

Andırın

Parçalı bulutlu, yarın (cuma) gece saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

27

Çağlayancerit

Parçalı ve az bulutlu

33

Ekinözü

Parçalı ve az bulutlu

31

Elbistan

Parçalı ve az bulutlu

32

Göksun

Parçalı ve az bulutlu

30

Nurhak

Parçalı ve az bulutlu

32

Pazarcık

Parçalı ve az bulutlu

35

Türkoğlu

Parçalı ve az bulutlu

34

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <