Ücretsiz Öğrenci Servisi “Kampüs Büs” Hizmette

Büyükşehir Belediyesi, kampüs içi ücretsiz öğrenci servisi Kampüs Büs’ü hizmete aldı. Başkan Güngör, “Kampüs Büs’le üniversite yerleşkesi içerisinde öğrencilerimize ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyoruz. Gençlerimize, öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

Ücretsiz Öğrenci Servisi “Kampüs Büs” Hizmette

BAŞKAN GÜNGÖR’DEN ÖĞRENCİLERE MÜJDELER…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik bir projesini daha hayata geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün geçtiğimiz günlerde üniversite öğrencilerine müjdelediği kampüs içi ücretsiz öğrenci servisi ‘Kampüs Büs’ düzenlenen tanıtım programının ardından hizmete girdi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci de yer aldı.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Programın açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, “Üniversite içerisinde öğrencilerimize ücretsiz ulaşım hizmetinin çok değerli olduğunu ifade etmek istiyorum. Öğrencilerimize böyle bir imkan tanıyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Başkan Hayrettin Güngör, “Öncelikle yeni yılımızın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yıl aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı. Hedeflerimiz var. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nda bu hedeflerimize de ulaşacağız. Geçtiğimiz günlerde KYK kız yurdumuzu ziyaret ettiğimizde öğrencilerimizin çeşitli talepleri oldu. Bunlardan birisi de kampüs içerisindeki otobüsümüzün revize edilmesiydi. Kampüs içerisinde ulaşım sağlayan otobüsümüz 1,75 TL’den hizmet veriyordu. Biz de yeni yılda bu ücreti sıfıra indirmeye karar verdik ve bu otobüsümüz artık üniversite içerisinde öğrencilerimize ücretsiz olarak hizmet verecek. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İNDİRİMLİ ABONMAN KARTLAR HİZMETE ALINDI

İndirimli abonman karların tekrardan hizmete alındığını belirten Başkan Güngör, “Abonman kartlar da fazla talep olmadığı için kaldırılmıştı. İndirimli abonman kartları tekrardan hizmete alıyoruz. Normalde indirimli kartların tek binişlik ücreti 3,50 TL. Ancak 30’lu abonman alınırsa bu ücret 3,10 TL, 60 binişlik alınırsa 2,90 TL, 90 binişlik alınırsa 2,70 TL’lik fiyatlandırmayla yeniden öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Aktarma sürelerinin kısıtlılığından bahsediliyordu. İnşallah bu süreyi de çok yakında 10 dakikadan 20 dakikaya çıkaracağız. Gerçekten bu da hemşehrilerimize katkı sağlayacaktır” dedi.

KYK YURDUNA YENİ SPOR ALANLARI

Başkan Hayrettin Güngör konuşmasını, “Üniversite öğrencilerimizin KYK yurdu ve kampüs çevresindeki özel yurtlardan terminale ulaşımla ilgili bir talebi vardı. Şu an öğrencilerimiz aktarmalı olarak terminale ulaşım sağlıyor. O noktada da çalışmalarımızı başlattık. İnşallah kısa süre içerisinde terminale doğrudan ulaşım sağlayacak bir otobüs seferi ekleyeceğiz. Yurtlarda spor aletleri ve sosyal donatılarla ilgili öğrencilerimizi bir talebi olmuştu. KYK yurdumuzun bahçesine de yeni spor aletleri kazandırıyoruz. Çok kısa sürede burada da çalışmalarımız tamamlanacak” cümleleriyle noktaladı.

ÇOK GÜZEL BİR HİZMET

Öğrenciler için hayata geçirilen kampüs içerisinde ücretsiz ulaşım hizmetinin çok kıymetli olduğunu belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti. Özdemir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız yine güzel bir hizmete imza attı. Uzun süredir şehrimiz için çok güzel işler yapılıyor. Bizler de bu güzelliklerin içerisinde bulunmaktan gurur duyuyoruz. Başkanımız bugün öğrenci kardeşlerimiz için çok güzel bir adım attı. Kampüs içerisinde ulaşım hizmeti veren otobüs hem yenilendi hem de ücretsiz hale getirildi. İndirimli abonman kartlarla ilgili fiyatlandırmalar da güncellendi. İnşallah öğrenci kardeşlerimiz için faydalı olur” dedi. Protokol konuşmalarının ardından kesilen kurdele ile birlikte Kampüs Büs hizmete alındı. Başkan Hayrettin Güngör ve protokol üyeleri, tanıtım programının ardından hizmete alınan Kampüs Büs’e binerek öğrencilerle kampüs içerisinde seyahat etti.

KSÜ ÖĞRENCİLERİNE KAMPÜS İÇİ VE ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA BÜYÜK MÜJDE

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde kampüs içi ücretsiz öğrenci servisi ‘Kampüs Büs’ tanıtım programı düzenlendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi önünde düzenlenen programa Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım,  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, protokol üyeleri, KSÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet ÖzdemirBüyükşehir Belediyemiz yine güzel bir hizmete imza attı. Bizler de üniversitemiz ve Büyükşehir Belediyemizin bu güzel hizmetleri içerisinde bulunmaktan gurur duyuyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin beklentileri bizim de şehrimizden beklentimizdir. Büyükşehir Belediyemiz hem ring hizmeti sunmuş olduğu otobüsü yeniledi hem de ücretsiz hale getirdi. Ayrıca abonman hizmetini tekrar hizmete sunarak şehrimize güzel bir hizmet vermiştir. Sunulan bu hizmetlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Avşar KYK Kız Öğrenci Yurdunda öğrenci arkadaşlarımızla bir araya gelerek onların Büyükşehir Belediyemizden beklentilerini dinleme fırsatı bulduk. Bunlardan birisi kampüs içindeki otobüsümüzün yenilenerek uygun bir fiyat tarifesi konulmasıydı. Büyükşehir olarak ring servisimizi ücretsiz hale getirmekle beraber ring otobüsünü de yeniledik. Aynı zamanda abonman taleplerini de değerlendirdik. 3,50 TL olan öğrenci biniş ücretini 30’luk abonman dahilinde ücreti 3,10 TL, 60’lık olursa 2,90 TL ve 90’lık olduğunda 2,70 TL şeklinde yeniden öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Aktarmalarla ilgili olarak da 10 dakika olan aktarma süresini 20 dakika olarak uzatıyoruz. Yine üniversite öğrencilerimizin terminale doğrudan ulaşımlarını sağlamak için kısa süre içerisinde düzenlemeler yapacağız. Son olarak yurt bölgesinde bir park alanı yapıyoruz. Yurt içerisindeki spor salonunu da yeniden dizayn edeceğiz. Bütün bu hizmetlerin üniversitemiz öğrencilerine hayırlı olmasını temenni ederek yeni yılın herkese hayırlar getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Programın açılışında ev sahibi olarak konuşan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, “Büyükşehir Belediyemizin üniversitemiz öğrencilerine Kahramanmaraş KYK Öğrenci Yurdundan kampüs içerisine gelmeleri için yeni bir dizayn ve yeni bir konsept ile sunduğu otobüsün tahsis törenine hoş geldiniz. Kahramanmaraş KYK Öğrenci Yurdundan Avşar Kampüsüne gelen öğrencilerimiz sıkıntılar çekmekteydi. Bu sıkıntıları aşmak için üniversitemizin öğrencilerimize tahsis ettiği servis yetersiz kalmaktaydı. Büyükşehir Belediyemizin üniversitemiz öğrencilerine tahsis ettiği ‘Kampüs Büs’ üniversitemiz öğrencilerinin ulaşımda ihtiyacı olan önemli bir hizmeti karşılamakla beraber ücretsiz bir şekilde hizmet verecektir. Özellikle kış mevsiminin olumsuz hava koşulları da göz önüne alındığında öğrencilerimize önemli faydaları olacaktır. Bu hizmeti üniversitemiz öğrencilerine tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e üniversitemiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından üniversite öğrencilerinin hizmetine tahsis edilen Kampüs Büs kurdele kesim töreniyle birlikte hizmet vermeye başladı. Kampüs Büs ilk yolcularını protokol üyeleri ile birlikte kampüs içinden alarak KYK Avşar Kız yurduna ulaştırdı.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 09:53

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

şehirler arası nakliyat

vds sunucu

şehirler arası nakliyat