Vali Coşkun, Kovid-19 denetiminde

Vali Coşkun, Kovid-19 denetiminde

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında ziyaretlerine devam eden Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ile birlikte kahramanmaraş’ın işlek caddelerinden biri olan Şeyh Adil Caddesi’ndeki esnafları denetledi.

Vali Coşkun denetimler sırasında esnaf ve vatandaşlarla maske, sosyal mesafe ve temizlik konularında hatırlatmalarda bulundu. Denetimler esnasında esnaflarla da bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında ilgili bakanlıklarıın ve Bilim Kurulunun aldığığ tedbir kararlarına riayet edilmesinin önemine vurgu yaptı.

Halk Otobüsleri’nde de incelemelerde bulunan Vali Coşkun, yolculuk esnasında vatandaşlardan, tedbirlere uyulması konusunda yüksek derecede hassasiyet beklediklerini söyledi. Denetim sonrası konuşan Vali Coşkun, “İşletmelerimiz, esnaflarımız mümkün olduğunca bakanlığımızın belirlemiş olduğu tedbirlere uymaya çalışıyorlar ve ziyaretlerimizde esnaflarımızdan aldığımız bilgilere göre de vatandaşlarımız genelde bu konuda duyarlı. Alışverişe geldikleri zaman müşterilerin mutlaka hassasiyet gösterdiklerini söylüyorlar. Bizde tabii bunları duymaktan memnun olduk,” dedi.

Vali Coşkun; “Geldiğimiz süreç itibariyle hem Türkiye’de hem dünyada yeni kontrollü hayatla birlikte vakalarda bir miktar artışlar var. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için bütün vatandaşlarımızın bakanlığımızın belirlemiş olduğu tedbirlere riayet etmesi gerekiyor. Mutlaka evden çıktıktan sonra maske takmaları gerekiyor. Özellikle kalabalık ortamlardan zorunlu olmadıkça uzak kalmaları gerekiyor. Eğer bütün vatandaşlarımız bu konuda yeterli hassasiyeti gösterirse vakaların tekrar aşağıya doğru seyredeceğine inanıyorum. “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mutlaka vatandaşlarımız bilim kurulumuzun belirlemiş olduğu kurallara uysun. Birlikte başaracağız inşallah” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 10:32

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor