Yedikuyular bölgesi ağaçlandırılacak

Yedikuyular bölgesi ağaçlandırılacak

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen fidan dikme etkinliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bir şehri ağaçları, ormanları yaşanabilir kılar. Yeşil alanlarımızın sayısını her geçen gün artırıyoruz. Orman Bölge Müdürlüğümüzle görüştük, Yedikuyular için uygun bitkilere bakılıyor. İnşallah Yedikuyular bölgemizi de kısa süre içinde ağaçlandıracağımızın müjdesini vermek istiyorum” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla birlikte birçok fidana can sularını veren Başkan Güngör, “Her yıl bu farkındalığın yaratılması, çocuklarımızdan, gençlerimizden her yaştan insanımızın bu etkinliğe katılması son derece anlamlı. Bu sene, çok üzücü olaylar yaşadık. Bildiğiniz gibi ormanlarımız yandı, ciğerlerimiz yandı. Bu gibi faaliyetlerle Kahramanmaraş’ımızda yeşil alanlarımızın sayısını artırıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Daha Yeşil Kahramanmaraş

Başkan Güngör açıklamasının devamında bir de müjde verdi: “Yaşanılabilir şehir kriterlerinden biri de yeşil alanlardır. Biz de şehrimizde belediyemizin yetki ve sorumluk içerisindeki yerlerde ağaçlandırmaya önem veriyoruz. Buradan şu müjdeyi de vermiş olalım; bölgemizin en önemli turizm alanlarından biri Yedikuyular Kayak Merkezi ve civarı için Orman Bölge Müdürlüğü’müzle karşılıklı görüştük. Bölgedeki rakımda yetişebilecek bitki türleri değerlendiriliyor. Yedikuyular’ın ağaçlandırılması için bir plan dâhilinde gayret ediyoruz.”

“MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ”NDE FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ

Valimiz Ömer Faruk Coşkun, “Milli Ağaçlandırma Günü” münasebetiyle Seyrantepe Mahallemizde organize edilen fidan dikme etkinliğine katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç yaptı. Ardından ise TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç konuşma yaparak, toprakla buluşturulan her bir fidanın ilimiz ve ülkemiz açısından önemine vurgu yaptı. 

Vali Coşkun ise yaptığı konuşmada, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü  münasebetiyle bugün ilimiz merkez ve çeşitli ilçelerimizde 53 bin adet fidanı toprakla buluşturacak olmanın heyecanını yaşadığımızı belirtmek istiyorum.

Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyüyüp yeşermesini sağlamak, kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli görevlerden biridir.

Devlet olarak bizler de şehirlerimizin her köşesini ağaçlandırma gayretindeyiz. Yemyeşil bir Kahramanmaraş arzu ediyoruz. Ormanlarımızı koruyarak gelecek nesillere de yeşil bir Kahramanmaraş bırakma gayretindeyiz. Bundan dolayıdır ki, sadece ilimizde fidan dikim sezonunda toplam 5 milyon 402 bin adet fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz.

Bu vesileyle, Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle fidan dikme etkinliğimize katılım sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından koordine edilen ve her yıl 11 Kasım tarihinde “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” sloganıyla 81 ilimizde geleneksel hale getirilen fidan dikme etkinliğine Vali Coşkun’un yanı sıra TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ahmet Tunç, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikme etkinliği Valimiz Ömer Faruk Coşkun, protokol üyeleri ve öğrencilerimizin fidanlarını toprakla buluşturmasının ardından sona erdi.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<