Elbistanlılar-Der Kitap Kahve açıldı

Elbistanlılar-Der Kitap Kahve açıldı

Merkezi İstanbul Sultan Gazi’de  bulunan  İstanbul Elbistanlılar Derneği’nin Gençlik Spor Bakanlığı ile birlikte yürütmüş olduğu “Elbistanlılar-Der Kitap Kahve”, görkemli bir törenle açıldı

Açılış programına Ak parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun,  Maraşfed Başkanı Uğur Yinanç, Siyasi Partilerin İlçe Teşkilat Başkanları, Basın Mensupları, İş Adamları ve Kahramanmaraşlılar katılım gösterdiler.

               

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal projenin hayırlı olması temennisi içeren birer tebrik telgrafı çektiler. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de hayırlı olsun çelengi göndererek, dernek  başkanı ve yönetimini tebrik etti.

Açılış konuşması ve projenin tanıtımını İstanbul Elbistanlılar Derneği Başkan Latif ERDOĞAN yaptı.Erdoğan konuşmasında;  “Bizleri yönetime talip olmaya iten nedenler, ilçemizin, geçmişteki değerlerini, bugünün değerleriyle bütünleştirerek daha da ileriye taşınmasına yardımcı olmak; Elbistanımızın  tanıtılmasına ve her yönüyle kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Çünkü bir yöreyi kalkındırmak aynı zamanda ülkeyi kalkındırmaktır.  Her insanımızın fert fert önemli olduğuna inanıyor ve ihmal edilecek, yok sayılacak hiç bir değerimizin olmadığı bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yürüyüşün kararlılığı ilk adımlarında gizlidir. Bir toplumun gücü ise değerlerinde saklıdır. Bu anlamda temel değerlerimiz adalet, özgürlük, ahlak ve onurdur. Bizler Kitap kahve projemizin sac ayaklarını bu kavramlar üzerinden oluşturduk. Her üyemiz ve misafirimiz bu değerlere inandığı ve uğrunda çaba sarf ettiği ölçüde çalışmalarımızla toplumu ileriye taşıyacak, bu sayede herkesçe kabul gören kurum kültürü, aidiyet duygusu ve kimlik vurgusuyla  temelleri sağlamlaştıracağız”  dedi.

Anadolu coğrafyasının kadim kenti, bir medeniyetin merkezi olan Elbistan’ın, İstanbul’da en güzel şekilde temsil edilmesinin en öncelikli konuları olduğunu dile getiren başkan Erdoğan; “Doğduğumuz yerden güç alarak, Esnafımızı, memurumuzu, amirimizi,  gençlerimizi, gönül dostlarımızı kitap kahvemizde bir araya getireceğiz. Hemşehrilerimizin engin fikir ve bilgilerinden yararlanacağız. ” ifadesini kullandı.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner490

banner491

banner492

banner493

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <