Yazar Vedat Ali Kızıltepe, okurları ile buluşuyor!

Yazar Vedat Ali Kızıltepe, okurları ile buluşuyor!

Kahramanmaraşlı şair ve yazar Vedat Ali Kızıltepe’nin 5. kitabı “Kırk Yılın Hikayesi” ile okurlarıyla buluştu.

Şiirin yadsınamaz büyüsüne kayıtsız kalamasa da, öykü dalını edebiyatta kendisi yol edinen Vedat Ali Kızıltepe’nin ilk kitabı olan “Bak Düşeceksin - Hayatın İçinden öyküler”,  2012 yılında okurlarının karşına çıkmıştı. 2015 yılında Gordios Yayınlarından “Tek Kişilik Ranza” 2016 Yılında tüm şiirlerini topladığı “Hani Sen Nasılsın Diye Sormuyorsun Ya” isimli şiir kitabı yayımlandı.

Yediveren yayınlarından çıkan ve bugünlerde okurları ile buluşan “Kırk Yılın Hikayesi” kitabı yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ürünü. Kitap, 1975 yılından 2019 yılına kadar Türkiye nezdinde yaşanan ekonomik, politik ve siyasi olayları kişi bandında öyküler halinde anlatıyor. Yine Yediveren Yayınlarından çıkan “Bazen Deli Olmak Lazım” isimli öykü kitabı birbirinden ilginç ironik hikayeler barındırıyor.

Özellikle öykü dalında yerel ve ulusal anlamda edebiyat çevresinde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Vedat Ali Kızıltepe Manşet gazetesinde köşe yazıları yazarken, Yeni Vesselam Dergisi Genel yayın yönetmenliği yapıyor.

Okurlar yazarın kitaplarına aşağıdaki linklerden ulaşmaları mümkün.

https://www.idefix.com › Yazar › vedat-ali-kiziltepe

https://www.dr.com.tr › Yazar › vedat-ali-kiziltepe       

https://www.kitapyurdu.com › yazar › vedat-ali-kiziltepe

Ayrıca Şair Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Kahramanmaraş’ta 17 Ekim -27 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası 6. Kitap ve Kültür fuarında, Yediveren Yayınevi standında kitaplarını imzalayacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 10:32

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor