Aşılama yoğunluk kazandı…

Aşılama yoğunluk kazandı…

Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak 50 yaş ve üzeri vatandaşlar için randevu sistemi açıldı. Randevusunu alan vatandaşların vakit kaybetmeden aşı merkezlerine ulaştığı gözlemlendi.

Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama süreci, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda oluşturulan takvime uygun olarak devam ediyor. Anlaşma imzalanan aşıların gelmesi ile birlikte süreç oldukça hızlandı.

Bu kapsamda son olarak 50 yaş ve üzeri vatandaşlar için randevu sistemi aktif hale geldi. Çalışma hayatı ve sosyal hayat içerisinde aktif bir şekilde yer alan bu grup için aşılama çok önemli. Ankara Şehir Hastanesi'nde de bu yaş grubunun oldukça yoğun bir şekilde aşıya başvurduğu gözlemlendi.

Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi kapsamında tedarik sürecine uygun olarak ilerleyen aşılamada bir sonraki grup olarak 7 Haziran itibariyle yaş farkı olmaksızın tüm öğretmenler yer alacak.


Daha sonra ise 40-49 yaş arasına ve tedarik durumuna göre 18 ile 29 yaş arasına kadar inecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, son Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, sırası gelen vatandaşları aşılarını olmaya davet etmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 19:12

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor