Bugün hava durumu nasıl olacak?

Bugün hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizde, bölgemizde ve ilimizde hava durumu şöyle

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Tokat, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin (5-8 derece) üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ

Kahramanmaraş’ında yer aldığı bölgenin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Kahramanmaraş’ında bulunduğu Bölgenin mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, bölgenin iç ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, doğu kesimlerinde ise batılı yönlerden orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

SICAK HAVA UYARISI: Hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgası (mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde) nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bölgenin iç ve batı kesimlerinde yer yer hamleli (30-60 km/sa) eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbiri olunması gerekmektedir.

YANGIN UYARISI: Yüksek sıcaklık ve düşük nemden dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGEDEKİ BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

ADANA °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 44°C

Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 37°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ °C, 39°C

Açık

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE SICAKLIKLAR

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Açık

39

Afşin

Açık

33

Andırın

Açık

33

Çağlayancerit

Açık

35

Ekinözü

Açık

33

Elbistan

Açık

34

Göksun

Açık

31

Nurhak

Açık

33

Pazarcık

Açık

38

Türkoğlu

Açık

40

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <