Hava sıcaklıkları artacak…

Hava sıcaklıkları artacak…

Ülkemizde Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis hadisesi beklenirken, hava sıcaklıklarının da artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Internet Sitesinde yer alan bilgilere göre; dün başlayan hava sıcaklıklarındaki artışın yarın akşama kadar devam edeceği bildirildi. 

GENEL DURUM

Halen ülkemizin büyük bölümünde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının; 12.11.2021 Cuma gününden itibaren artmaya başladı ve hafta sonu mevsim normalleri civarı ve yer yer biraz üzerine çıkacak. Ülkemizde bugün de yağış beklenmiyor. Yarın ve salı günü kuzey kesimlerde sağanak yağışlar bekleniyor.

Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz ediyor.

METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME

Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, genellikle parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR

Genellikle doğu ve güneydoğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

PUS VE SİS UYARISI

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<