eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

atasehir escort

MARAŞFED İstanbul’da Milli Mücadeleyi kutladı…

MARAŞFED İstanbul’da Milli Mücadeleyi kutladı…

İstanbul Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu’nda (İstanbul MARAŞFED) den “Fatih’ten Sütçü İmam’a, İstanbul’dan Maraş’a” Milli Mücadelenin 100.Yılında özel kutlama yapıldı.

Milli Mücadele’nin 100. Yılında İstanbul’da MARAŞFED tarafından Milletvekilleri ve Belediye Başkanları ile sivil toplum temsilcileriyle yoğun hemşehri katılımlarıyla gerçekleşen organizasyon ile kutlandı. İstanbul MARAŞFED tarafından yapılan Milli Mücadelenin 100.Yılında Kahramanmaraş etkinliği İstanbul Sultangazi İlçesi Malkoçoğlu Mahallesi Sütçü İmam Parkında yoğun hemşeri ve şehrin önde gelen protokol üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Kahramanmaraş’ta Milli Mücadelenin 100.Yılı İstanbul etkinlikleri Sultangazi ilçesinde yer alan Mescidi Selam Camiinde kılınan öğle namazına müteakip AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya, Bankacılık Denetleme ve Değerlendirme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) Meclis Başkanı Mustafa Narlı, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP MKYK Üyesi Erdem Karakoç, MÜSİAD Kahramanmaraş şube başkanı Sami Kervancıoğlu, Güngören Kent Konseyi Başkanı Bilal Ardıç, siyasi parti ilçe başkanları, İstanbul da Kahramanmaraş sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yoğun bir hemşehri katılımıyla uzun kortej yürüyüşüyle Sütçü İmam Parkında yapılacak olan etkinlik alanına yüründü.

Mehteran takımının milli mücadele dönemine ait marşları eşliğinde yapılan yürüyüşe İstanbul da Kahramanmaraşlılar Mahallesi olarak bilenen Malkoçoğlu mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Sütçü İmam Parkı girişinde düşmana ilk kurşunu atan milli mücadelenin kahramanı Sütçü İmamın hayatı canlandırıldı. Protokol üyeleri süt savururken vatandaşlara büyük kazanlarda pişirilen süt, sahlep ve yöresel ikramlar da bulunuldu. Program Kuran-ı Kerim tilaveti ve onlarca hatm-i şerifin kahraman ecdadımızın ruhuna hediye edilmesiyle başladı.

Sunuculuğunu Gürsel Demir’in üstlendiği etkinlik İstanbul MARAŞFED Kurucu Genel Başkanı Uğur Yinanç’ın günün önemine binaen duygu yüklü açılış konuşmasıyla başladı. KTB Meclis Başkanı Mustafa Narlı, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben ve diğer katılımcılar milli mücadele vurgulu selamlama konuşması yaptılar.

Protokol konuşmaları sonrası Çakmakçı Sait Hamam Olayı ve Rıdvan hoca Cuma Namazı ile Bayrak olayı amatör oyuncular tarafından piyes gösterisi yapıldı. Piyes sonrası Mehteran takımı mini konser verdi. Kahramanmaraşlı THM sanatçısı Şevket Gürlek program da sahne aldı ve mini konser verdi.

Toplu fotoğraf çekimi sonrası sona eren programa katılan protokol toplu olarak Malkoçoğlu Mahallesinde bulunan ELBİSTANDER, BÜYÜKTATLIDER dernekleri ve esnaf ziyaretleri yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 15:10

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

bağcılar evden eve nakliyat