TURİM EYLEM PLANI DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş’ta 2019-2023 yıllarında uygulanacak “Kahramanmaraş Turizm Stratejisi ve Eylem Planı” çalışmaları devam ediyor.

TURİM EYLEM PLANI DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 2008 yılında yürürlüğü giren İl turizm Eylem Planı ile kültür, turizm ve tanıtım alanında yol haritası belirlenmiş ve il genelinde yürütülen çalışmalar bu doğrultuda koordine edildi. Eylem planında belirtilen 54 eylemden yüzde 90’ı tamamlandı.

Kahramanmaraş’ın turizm sektöründeki potansiyelini ortaya çıkarmak, gelişme eksenlerini belirlemek, bu alanda etkin ve sürdürülebilir bir yol haritası çıkarmak amacıyla Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından koordine edilen 2019-2023 Kahramanmaraş Turizm Stratejisi ve Eylem Planı çalışmaları İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile devam ediyor.

Katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmakta olan eylem planı kapsamında il genelinde çalıştaylar ve toplantılar düzenlenmekte, yerli ve yabancı turistlerin Kahramanmaraş algısı anketler aracılığıyla analiz ediliyor.26 Kasım 20018 tarihinde Afşin ilçesinde, 27 Kasım 2018 tarihinde ise Elbistan ilçesinde, 3-4 Aralık 2018 tarihlerinde ise Kahramanmaraş il merkezinde  turizm sektörü paydaşlarının katılımıyla çalıştay gerçekleştirilerek turizmin geliştirilmesine yönelik teklif ve analizler değerlendirildi.

MARASPOSTA

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 16:17

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER