3 adet bağımsız bölüm icradan satılıyor

3 adet bağımsız bölüm icradan satılıyor

Kahramanmaraş İcra Dairesi, Merkez Onikişubat ve Merkez Dulkadiroğlu ilçelerindeki 3 adet taşınmazı satışa çıkardı.

İHALE İLANI ŞÖYE

T.C.

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/8816 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı Mahallesi, 3774 Ada, 6 Parsel, Dördüncü Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm konuttur.Mevcut Mosss Duru Hause Bodrum kat +Zemin kat+ Asma kat+4 Normal kat üzere 7 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır Asansör mevcuttur. Bodrum katta sığınak otopğark enerji odası Zemin Asma katta işyeri 1,2,3,4 normal katlarda konutlar i bulunmaktadır mevcut konut Doğu+Batı cepheli olup Oturum alanı inşaat ruhsatına göre 31.0 m2 dır. Girişte Hol+ Yatak odası+ açık mutfak (Banyo+Wc ) vardır. Yer döşemesi Banyo+Wc seramik hol+yatak odası ahşap parkedir duvarlar alçı sıva üzeri saten boya ve Tavan plastik boyadır. Banyo Wc duvarları Mutfak alnı fayans kaplamadır. banyo wc kapısı p.v.c klozet lavabo vardır Dış kapı çelik kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencere doğramaları p.v.c dir. Açık Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. ısınma sistemi Kombili doğal gazlı olup doğal gaz saati ve kombisi yoktur su saati takılmamış durumdadır Yapı kullanma izni yoktur Yapının Ruhsat tarihi 2015 olup yapım süresini de göz önüne aldığımızda yılında alınmış olup 2 yıllıktır halı hazırda boş olarak durmaktadır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi : Haydar Bey Mah 33026. Sokak No:20 Mosss Duru Hause 5. Kat No: 16 Onikişubat / Kahramanmaraş

Yüzölçümü : 505,26 m2

Arsa Payı : 31/772

İmar Durumu : İmar planı sınırları içerisinde olup E; 1.50 Max 10 katlı konut alanındadır.

Kıymeti : 66.443,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı Mahallesi, 3774 Ada, 6 Parsel, Dördüncü Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm konuttur. Mevcut Mosss Duru Hause Bodrum kat +Zemin kat+ Asma kat+4 Normal kat üzere 7 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır Asansör mevcuttur. Bodrum katta sığınak otopark enerji odası Zemin Asma katta işyeri1,2,3,4 normal katlarda konutlar i bulunmaktadır mevcut konut Güney +Batı cepheli olup Oturum alanı inşaat ruhsatına göre 32.0 m2 dır. Girişte Hol+ Yatak odası+ açık mutfak (Banyo+Wc ) vardır. Yer döşemesi Banyo+Wc seramik hol+yatak odası ahşap parkedir duvarlar alçı sıva üzeri saten boya ve Tavan plastik boyadır . Banyo Wc duvarları Mutfak alnı fayans kaplamadır. banyo wc kapısı p.v.c klozet lavabo vardır Dış kapı çelikkapıiç Kapı doğramaları ahşap Pencere doğramaları p.v.c dir. Açık Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. ısınma sistemi Kombili doğal gazlı olup doğal gaz saati ve kombisi yoktur su saati takılmaımış durumdadır Yapı kullanam izni yoktur Yapının Ruhsat tarihi 2015 olup yapım süresini de göz önüğne ladığımızda yılında alınmış olup 2 yıllıktır halı hazırda boş olarak durmaktadır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır

Adresi : Haydar Bey Mah 33026. Sokak No:20 Mosss Duru Hause5. Kat No: 17 Onikişubat / Kahramanmaraş

Yüzölçümü : 505,26 m2

Arsa Payı : 32/772

İmar Durumu : İmar planı sınırları içerisinde olup E; 1.50 Max 10 katlı konut alanındadır.

Kıymeti : 68.586,32 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Yenişehir Mahallesi, Öztürk bahçelievler Mevkii, 242 Ada, 61 Parsel,Üçüncü +Çatı Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm İşyeridir. Mevcut Aycan Hause Bodrum kat +Zemin kat+ Asma kat+3 Normal kat +Çatı kat olmak üzere 7 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır Asansör mevcuttur. Bodrum Zemin Asma katta işyeri 1,2,3 normal ve çatı katında iş yerleri bulunmaktadır İş yeri Doğu+Batı cepheli olup Oturum alanı inşaat ruhsatına göre 34+16 =50.0 m2 dır. Girişte Hol+ Oturma odası+ açık mutfak Banyo+Wc vardır.Üst kata(çatı katına) merdiven ile çıkılmakta olup 1 oda mevcuttur Yer döşemesi c seramikdir, duvarlar ve Tavan plastik boyadır . Banyo Wc duvarları Mutfak alnı fayans kaplamadır..Dış kapı çelik kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencere doğramaları p.v.c dir. Açık Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. banyo wc de lavabo vardır Kapıları p.v.c dir ısınma sitemi Kombili doğal gazlı olup doğal gaz saati yoktur Yapının Kullanma izni 2017 yılında alınmış olup 2 yıllıktır halı hazırda boş olarak durmaktadır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır

Adresi : Yenişehir Mah 74004. Sokak No :15 Aycan Hause Üçüncü +Çatı Kat No:9 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Yüzölçümü : 265,61 m2

Arsa Payı : 70/1810

İmar Durumu : imar planı sınırları içerisinde olup K 4 katlı MİA(Merkezi İş Alanındadır.

Kıymeti : 88.896,62 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8816 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Kaynak: Takvim Gazetesi, 03.07.2019

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

Canlı Skor

banner292