Afşin'de 27.100 m² tarla icradan satılıktır

Afşin'de 27.100 m² tarla icradan satılıktır

Kahramanmaraş’ın Afşin İcra Dairesi Müdürlüğü, Hurman Mahallesinde 27.100 m2 tarlayı icra yoluyla satışa çıkardı.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Yeşil Afşin Gazetesi, 8 Ağustos2019)

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ

2018/319 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 320 Parsel, HURMAN Mahalle/Köy, TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ: Kahramanmaraş İli,Afşin İlçesi, Hurman mahallesi 320 parselde kayıtlı taşınmaz Kıraç Tarım arazisi (Motopomp ile sulanabilir durumda olup taşınmaz yakınında bulunan pompaların çalışması sureti ile sulanabilir sulu konumdadır. Killi-tınlı, derin profilli, humus ve organik yapı bakımından orta yapıda ve hafif kireçli iyi toprak yapılıdır.%2-3 karışık eğimli arazi konumundadır. Taşınmaz üzerinde yerli kayalar ve taşlık alan bulunmakta olup yabani formda bitki popilasyonu yoktur. Tarım alanıdır. Taşınmaz mahalle yerleşim alanlarına yakın olup ancak taşınmaza ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Taşınmaz her ne kadar motopomp ile sulanabilir olsa da bölgemizin iklim şartlarında kuru alanlarda yetişen her türlü tarımsal ürünün yetiştirilebileceği kıraç tarım arazidir.

Adresi: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 320 Parsel, HURMAN Mahalle/Köy,

Yüzölçümü: 27.100,00 m2

İmar Durumu: Yok

Kıymeti: 243.900,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Taşınmaz kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 08/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü: 07/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri: AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/319 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor