Afşin'de 517 m² ve 704,76 m² arsa icradan satılıyor

Afşin'de 517 m² ve 704,76 m² arsa icradan satılıyor

Kahramanmaraş Afşin İcra Dairesi Müdürlüğü, Beyceğiz Mahallesinde 517 m2 ve 704,76 m2 arsayı icra yoluyla satacak.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Yeşil Afşin Gazetesi, 15 Ağustos 2019)

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ

2018/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 9 Ada, 1 Parsel, BEYCEĞİZ Mahalle/Köy, Atatürk Caddesi Mevkii, taşınmaz arsa vasfında olup taşınmazın bulunduğu bölgede parselin Cengiz Topel ve Otlukbeli Sokakların kesiştiği yerdedir. Her iki sokağa cephesi bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetlerinden yararlanması tam olup ulaşım sorunu yoktur. Hafif eğimli bir alanda olup geometrik şekil olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır.

Adresi: Afşin / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü: 517,46 m2

İmar Durumu: Konut alanında ayrık nizam 3 kat taks:0,30 kaks0.90 yoldan 5,komşu parselleren 37er metre çekme mesafelidir.

Kıymeti: 206.984,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Taşınmaz kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 18/09/2019 günü 15:30 - 15:35 arası

2. Satış Günü: 22/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası

Satış Yeri: Hükümet Binası Önü Polis Noktası Afşin

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 13 Ada, 4 Parsel, BEYCEĞİZ Mahalle/Köy, Atatürk Caddesi mevkii Mevkii, taşınmaz kargir ev vasıflı taşınmaz olup Gazneli Sokak ile Kahraman sokağın kesiştiği yerdedir. Bölgenin alt yapı hizmetlerinden yararlanması tam olup ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın çevresinde bahçeli ev tipi yapılar çoğunluktadır. Parsel üzerinde tek katlı betonarme mesken tek katlı yığma tarzda yapılmış garaj ve kalorifer dairesi bulunmaktadır. Betonarme bina: Tek kattan oluşmaktadır.1 salon 3 oda1 mutfak 1 banyo 1 wc 1 balkondan oluşmaktadır. Garaj kalorifer dairesi tek kat tek odadan oluşmaktadır. Taşınmazın üzerinde 2 adet ceviz 2 adet dut 2 adet toplamda 6 adet ağaç bulunmaktadır

Adresi: Afşin / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü: 704,76 m2

İmar Durumu: Konut alanında ayrık nizam 3 kat taks:0,30 kaks0.90 yoldan 5,komşu parselleren 37er metre çekme mesafelidir.

Kıymeti: 184.625,80 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Taşınmaz kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 18/09/2019 günü 16:00 - 16:05 arası

2. Satış Günü: 22/10/2019 günü 16:00 - 16:05 arası

Satış Yeri: Hükümet Konağı Önü Polis Noktası Afşin

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor