Afşin'de kargir ev ve arazisi icradan satılıyor

Afşin'de kargir ev ve arazisi icradan satılıyor

Kahramanmaraş’ın Afşin İcra Dairesi Müdürlüğü, Altınelma Mahallesinde iki katlı ev ve ahır olarak iki ayrı yapının bulunduğu arsayı icra yolu ile satıyor.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Yeşil Afşin Gazetesi, 15 Ağustos 2019)

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ

2017/225 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1540 Parsel, ALTINELMA Mahalle/Köy,

TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ: Kahramanmaraş İli, Afşin İlçesi, Altınelma Mahallesi, Köycivarı Mevki 1540 parsel üzerinde bulunan iki katlı ev ve ahır olarak iki ayrı yapının bulunduğu arsadır.

ARSA ÖZELLİKLERİ: 3800,00 m2 yüzölçümlü iki katlı kargir bina ve tarlası nitelikli taşınmaz olup belediye imar hudutları dahilinde ayrık nizam bahçeli tipte 2 katlı konut inşası yapmaya tahsisli bir alanda, Altınelma mah yapılaşmanın az olduğu ve imar planınınım sona erdiği bir bölgesindedir. Her türlü belediye ve diğer kamu hizmetlerinden yaralanır vaziyette ilçe merkezi sayılan belediye hizmet binasına15 km mesafede ulaşım imkanları kısıtlıdır. Taşınmaz üzerinde iki katlı konut olarak kullanılan betonarme yapı bulunmakta olup bu yapınnı daha kuzeyine sonradan yapılan ve ağır olarak kullanılan bir katlı betonarme yapı daha bulunmaktadır.

BİR ZEMİN VE 1 ADET NORMAL KATLI BİNA ÖZELLİKLERİ:150,00 m2 net kullanım alanlı, bir zemin ve bir normal katlı binanın üzeri galvaniz sac kaplı ahşap oturtma çat ile kapatılmıştır. Tüm temel ve taşıyıcı kolon kiriş ve tabliye kısımları betonarme, zemin kat tüm bölme duvarları tuğla, içte ve dışta düz beton sıvalı, iç kısımda plastik dış kısımda akrilik boyalı, salon, antre, üç oda, mutfak, banyo yarıya kadar seramiktir. Elektrik, sıhhi ve güneş enerjisi sıcak su tesisatları mevcut olup 1 kat ise aynı plan üzerine sadece kaba inşaat seviyesinde tamallanma oranı %50 dir. Binanın zemin katı yaklaşık 25 yıl önce, 1 katı ise beş yıl önce inşa edilmiş kaba inşaat olarak bekletilmekte ve halen mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.

BİR KATLI BETONARME YAPINNIN ÖZELLİKLERİ: Betonarme, karkas olarak, tüm duvarları briket tek kat tamamlanmış, bina üzerinde oluklu galvaniz saç kaplı ahşap makaslı çatı mevcuttur. Tüm zemin beton şap, duvarlar içte düz beton sıva ve boyasız, dışta sıvasız ve boyasız, basit tesis edilmiş elektrik tesisatı çalışır şekilde mevcuttur. Isınma sistemi sobalı olan bina yaklaşık 10 yıl önce inşa edilmiş ve ahır olarak kullanılmaktadır.

Taşınmaz üzerinde 1 adet erik,1 adet ceviz, 6 adet asma ağacı bulunmaktadır. Taşınmazın toplam değerinin müştemilatla birlikte toplamda 205.940.00 TL'dir.

Adresi: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1540 Parsel, ALTINELMA Mahallesi

Yüzölçümü: 3.800,00 m2

Arsa Payı: Yok

İmar Durumu yapılaşmanın az olduğu ve imar planının sona erdiği bir bölgesindedir.

Kıymeti: 205.940,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Taşınmaz kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 08/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası

2. Satış Günü: 07/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri: AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/225 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor