Afşin’de 2+1 daire icradan satılacak

Afşin’de 2+1 daire icradan satılacak

Afşin İcra Dairesi Müdürlüğü, Beyceğiz Mahallesinde 2+1 daireyi icradan satmak için ihaleye çıktı.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Yeşil Afşin Gazetesi, 5 Aralık 2019)

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ

2019/180 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1180 Ada, 2 Parsel, BEYCEĞİZ Mahallesi 7 Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ: Kahramanmaraş İli, Afşin ilçesi, Beyceğiz Mahallesi,1180 ada 2 parselde,4.normal katında 7 Nolu bağımsız bölümde konumlu taşınmazdır. Taşınmaz Afşin Meslek Lisesine 80 ve garanti bankasına 200 metre kuş uçumu mesafesindedir. Taşınmazın çevresinde bulunan binaların zemin katları dükkan, üst katları mesken tarzındadır. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır. Tapu müdürlüğünde bulunan mimari projesine göre bina B+Z+4 normal kattan oluşmakta ve binada 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mahalde yapılan incelemede bina B+Z+5 Normal +Çatı katından oluşmaktadır. Bodrum katında kazan dairesi, sığınak ve kapıcı dairesi mevcuttur. Değerlendirmeye konu taşınmaz 4. normal katta bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Konu taşınmaz binanın 4 katındadır. Taşınmaz 1 salon,2 oda,1 mutfak,1 banyo, WC-Lb, antre, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları ve ıslak mekan döşemeleri seramiktir.

İMAR DURUMU: Afşin belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel, ticari alada, bitişik nizam,5 kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.

Adresi : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1180 Ada, 2 Parsel, BEYCEĞİZ Mahalle/Köy, 7 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü : 240,37 m2

Arsa Payı : 4/36

İmar Durumu :Afşin belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel, ticari alanda, bitişik nizam,5 kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.

Kıymeti : 88.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : afşin hükümet binası önü polis noktası

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/180 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor