banner460

Dulkadiroğlu'nda 2 katlı ev icradan satılıktır

Dulkadiroğlu'nda 2 katlı ev icradan satılıktır

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Merkez Dulkadiroğlu İlçesinde 2 katlı evi icradan satacak.

İLAN ŞÖYLE

(Kaynak: Milli Gazetesi, 17 Eylül 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/2173 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Dulkadiroğlu Mahallesi, 1634 Ada, 10 Parsel, arsa olarak kayıtlı olup üzerinde 2 KATLI YAPI vardır Mevcut yapı Zemin ve Normal kattan oluşmaktadır zemin kat ve normal kat ev olarak kullanılmaktadır Cinsi betonarme karkastır ısınma sistemi sobalıdır Zemin kat evin Oturum alanı 90 m2 dır. Girişte hol 2 oda+Salon+mutfak+banyo wc vardır yer kaplamaları beton duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır. Banyo wc duvarları sıvalıdır Dış kapı demri doğrama Kapı doğramları ahşap dış kapı pencereler ahşap doğramadir . Mutfakta basit tezgâh vardır dış cephe sıvalı boyasızdır halı hazırda kullanılmaktadır. İnşaat ruhsatı yoktur suyu elektriği vardır yapının oturum dışında kalan kısımlar bahçe olarak kullanılmaktadır Edindiğim bilgilere göre eski yapıdır 20 yıllıktır imalat eksikliği vardır değerini hesaplarken % 70 alınacaktır. Normal kat evin Oturum alanı 100 m2 dır. Girişte hol 3 oda+Salon+mutfak+banyo wc vardır yer kaplamaları salon oturma odası ahşap parke diğer mekanlar seramik duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır. Banyo wc duvarları fayans kaplamadır Dış kapı demir doğrama kapı iç Kapı doğramları ahşap pencereler p.v.cdir . Mutfakta tezgâh ve dolaplar vardır dış cephe sıvalı boyasızdır halı hazırda kullanılmaktadır. Edindiğim bilgilere göre eski yapıdır 12 yıllıktır. İnşaat ruhsatı yoktur suyu elektriği vardır yapının oturum dışında kalan kısımlar bahçe olarak kullanılmaktadır ulaşımı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır

Adresi : Yahya Kemal Mah 72105 Sokak No 1 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Yüzölçümü : 251 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planı sınırları içerisinde olup İnşaat Nizamı AT 2 katlı konut alanındadır

Kıymeti : 205.608,96 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:50 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:50 - 11:00 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adlyesi 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2173 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

https://youtu.be/eZkiRAO6eKU

Canlı Skor

banner451

banner452

banner454

banner455

banner462

banner456