Dulkadiroğlu’nda 71 m² daire icradan satılacak

Dulkadiroğlu’nda 71 m² daire icradan satılacak

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Dulkadiroğlu İlçesi Egemenlik Mahallesi'nde 71 m² daireyi icradan satmak için ihaleye çıktı.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Yeni Şafak Gazetesi, 6 Aralık 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/11120 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, 656 Ada, 185 Parsel, YENİŞEHİR Mahallesi, HAS Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm olup Zemin Tipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz Nitelik ARSAdır. Taşınmaz 50/335 arsa paylı İKİNCİ KAT 4NOLU MESKEN dir . Arsasının yüzölçümü 315.90 m2dır. Hissesi tamdır. Kahramanmaraş İli Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir (Egemenlik mah) mah Cahit Zarifoğlu Caddesi No 60 da bulunan Nahide Aktaş Apt İKİNCİ kat 4 nolu Meskendir Mevcut Nahide Aktaş Apt bodrum kat+Zemin+3 Normal kat olmak üzere 5 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır Asansör yoktur yakıt Sistemi Kombili doğal gazlıdır. Borçluya ait mesken Kuzey+Doğu cephelidir.Oturum alanı inşaat ruhsatına 71.0 m2 dır.Girişte Hol+ Açık Mutfak+Salon+Ebeveyn yatak odası+Çocuk yatak odası+ Banyo+Wc vardır.. Yatak odasına açılan bir adet balkon vardır. Yer döşemesi balkon banyo wc seramik diğer mekanlar ahşap parkedir duvarlar Plastik boya tavan kireç badanadır. Tavanda kartonpiyer vardır Banyo Wc duvarları mutfak alnı fayans kaplamadır Dış kapı çelik kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencere doğramaları p.v.c dir Girişte vestiyer. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Yapının Kullanma izni yoktur yapı ruhsat tarihi 2008 olup yapım süresini de göz önüne aldığımızda 9 yılıktır halı hazırda oturulmaktadır alt yapısı vardır ulaşmı kolaydır beldiye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Yüzölçümü : 315,90 m2 Arsa Payı : 50/335

İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı E;1.80,max 5 kat MİA kalmaktadır. E=1.70 yoğunluğundadır.

Kıymeti : 136.255,56 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi, 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11120 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor