Onikişubat'ta 1+1 daire icradan satılıyor

Onikişubat'ta 1+1 daire icradan satılıyor

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Onikişubat'ta 1+1 daire icradan satılıyor

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Yeni Birlik Gazetesi, 20 Ağustos 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/3506 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 6360 Ada, 1 Parsel,Pınarbaşı (Yirmiikigün Mah) Mah Hasan Çavuş Caddesi No: 47 de bulunan ÖZBAY RESİDANCE B BLOK 7. KAT 83 Nolu BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN dir. ÖZBAY RESİDANCE B BLOK 3.BODRUM+2BODRUM+1.BODRUM+Zemin+7 Normal kattan oluşan 10 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansör mevcuttur. Isınma sitemi kombili doğalgazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır Borçluya ait meskenin cephesi Kuzey+Batıolup İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 39 m2 dir Her Katta 9 MESKEN Vardır. 1+1 daire tipidir. Girişte (Mutfak+Salon) +(banyo+wc) + yatak odası bulunmaktadır.Yer döşemesi Laminant parkedir. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Çelikkapı dır İç kapılar ahşap pencereler p.v c dir banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo+wctaban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Yapı Ruhsatı 2015 yılında alınmış olup yapım süresi göz önüne alındığında 2 yıllıktır.Çevre Duvarı,bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Yüzölçümü: 4.134,46 m2

Arsa Payı: 1/173

İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı İmar planı içerisinde olup,emsal:1,50 max kat =10 karma kullanım alanındadır

Kıymeti: 85.836,26 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu takyidatı gibidir

1. Satış Günü: 08/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü: 04/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: KAHRAMANMARAŞ ADLİYESİ .2. KAT .İHALE SALONU

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3506 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor