antalya escort

Onikişubat'ta 2 katlı ev icradan satılıyor

Onikişubat'ta 2 katlı ev icradan satılıyor

Kahramanmaraş İcra Dairesi, Merkez Onikişubat İlçesi Dumlupınar Mahallesinde 2 katlı evi icra yoluyla satıyor.

İHALE İLANI ŞÖYLE

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2017/50866 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, 539 Ada, 2 Parsel, arsa vasfında taşınmaz olup, Betonarme binadır. Zemin + 1. Normal Kat olmak üzere 2 katlı binadır. Zemin kat ve 1. Normal katlarda 1 adet daire mevcuttur.Zemin kat alanı ( 13,00m X 10,00m)=130,00m2 dir. 3 oda 1 salon mutfak antre banyo tuvaletten oluşmaktadır. Ev içi yer döşemesi seramiktir. Pencereleri ve kapıları ahşaptır. Dış cephesi sıvalı ve boyasızdır. 1. kat alanı 130,00 m2 dir. 3 oda 1 salon mutfak antre banyo tuvaletten oluşmaktadır. Ev içi yer döşemesi seramiktir. Pencereleri ve kapıları ahsaptır. Dış cephesi sıvalı ve boyasızdır. Yapı ruhsatı yoktur. 10 yılıktır. Çevre duvarı vardır. Alt yapısı vardır. Ulaşımı kolaydır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi: Dumlupınar Mahallesi Mükremin Halil Caddesi No: 15 Onikişubat / Kahramanmaraş

Yüzölçümü: 143,89 m2

Arsa Payı: Tam

İmar Durumu: İmar planı içerisinde olup Atrium Nizam (Kendi özel Yapılaşma şartları olan iki katlı avlulu veya bahçeli yapı düzeni) alanındadır.

Kıymeti: 218.101,40 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 08/08/2019 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü: 05/09/2019 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri: Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/50866 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Kaynak: Akşam Gazetesi, 02.07.2019

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 11:20

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

banner276