Onikişubat'ta 4+1 daire icradan satılıyor

Onikişubat'ta 4+1 daire icradan satılıyor

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Onikişubat İlçesinde 4+1 daireyi çoklu satış olarak icra yoluyla satışa çıkardı.

İLAN ŞÖYLE

(Kaynak: Aydınlık Vatan-Emek-Namus Gazetesi, 16 Eylül 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/402 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi,Serintepe Mahallesi, 2945 Ada, 11 Parsel,A Blok İkinci kat 7 Nolu bağımsız bölüm meskendir. Çamlıbel Sitesi A BLOK 2 Bodrum kat+ 1 Bodrum kat+Zemin kat +7 normal katlı olmak üzere 10 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır. Asansörlü olup Isınma sistemi doğal gazlıdır. Cephesi Doğu + Güney +Kuzeydir. Oturum alanı İnşaat ruhsatına göre 180.0 m2 dir.. Girişte hol+Oturma odası+salon +Ebeveyn yatak odası+ Çocuk yatak odası+Çocuk yatak odası+mutfak +banyo +wc +Kiler den oluşmaktadır Ebeveyn yatak odasında duş vardır Salon oturma odasına mutfağa yatak odasına açılan balkon vardır Yer döşemesi (balkonlar mutfak hol banyo wc duş seramik ) diğer mekanlar ahşap parkedir Banyo wc mutfak duvarları fayans kaplamadır. Bnayo wc de lavabo vardır tavan asma tavandır Mutfak alnı fayans kaplama Duvarlar Yağlı boya tavan kireç badanadır Giriş kapısı çelik kapı iç kapı doğramaları ahşap pencereler p.v.c dir. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır girişte vestiyer yatak odasında dolap vardır Yapı kullanma izni 2004 yılında alınmış olup 15 yıllıktır. Halı hazırda kullanılmaktadır. Çevre düzeni açık oto parkı vardır ulaşmı kolaydır alt yapısı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır

Adresi : Selçuklu Mah Şeyh Edibali Bulvarı Çamlıbel Sitesi No 13A Blok İkinci Kat No:7 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü : 6.669,83 m2

Arsa Payı : 1/54

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planında Emsal 1.70 Max kat 10 olan Karma kullanım alanına(Ticaret+Konut) tahsislidir.

Kıymeti : 348.425,37 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, Karamanlı Mahallesi, 1680 Ada, 6 Parsel,2. Kat 5Nolu bağımsız bölüm (YERİNDE 4 KAT 4 NOLU) meskendir. NAZENİN APT 2 Bodrum kat+ 1 Bodrum kat+Zemin kat +3 normal katlı olmak üzere 6katlıdır. Cinsi betonarme karkastır. Asansörlü olup Isınma sistemi Kombili doğal gazlıdır. Cephesi Doğu + Güney +Kuzeydir. Oturum alanı İnşaat ruhsatına göre 130.0 m2 dir.. Girişte hol+Oturma odası+salon +Ebeveyn yatak odası+ Çocuk yatak odası+mutfak +banyo +wc den oluşmaktadır Salona mutfağa ve ebeyen yatak odasına açılan balkon vardır Yer döşemesi seramik Banyo wc mutfak duvarları fayans kaplamadır.Banyo wc de lavabo vardır tavan asma tavandır Mutfak alnı fayans kaplama Duvarlar saten boya tavan kireç badanadır tavanda kartonpiyer vardır Giriş kapısı çelik kapı iç kapı doğramaları ahşap pencereler p.v.c dir. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır girişte vestiyer yatak odasında dolap vardır Yapı kullanma izni 2004 yılında alınmış olup 15 yıllıktır. Halı hazırda kullanılmaktadır. Çevre düzeni açık oto parkı vardır ulaşmı kolaydır alt yapısı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır

Adresi : Abdülahmit Han Mah Ahmet Uncu Caddesi No:12 Nazenin Apt 4. Kat No:4 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü : 467 m2

Arsa Payı : 90/468

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imar planı içerisinde Emsal 1.50 Max kat 10 konut alanındadır

Kıymeti : 205.551,15 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/402 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

banner451

banner452