Onikişubat'ta 4+1 daire icradan satılıyor

Onikişubat'ta 4+1 daire icradan satılıyor

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Onikişubat İlçesinde 4+1 daireyi icra yoluyla satışa çıkardı.

İLAN ŞÖYLE

(Kaynak: Takvim Gazetesi, 16 Eylül 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/138 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri :Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi,Üngüt Mahallesi, 3663 Ada, 12 Parsel,2. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Meskendir. Sardunya APT. 2.Bodrum+1.Bodrum+Zemin Kat+6 Normal+Teras Kat olmak Üzere 10 Katlıdır. Cinsi Betonarme Karkastır. Asansör mevcuttur. Isınma sistemi Kombili Sistem doğal gazlıdır Meskenin cephesi Kuzey+Güney+batı cephelidir. Her Katta 2 daire vardır. Yapı Ruhsatına göre Oturum alanı = 197,00 m2dir. 4+1 daire tipidir. Girişte Hol+Oturma odası +Salon+Ebeveyn Yatak odası+ 2 adet çocuk yatak odası + mutfak+banyo+wc vardır. Mutfak ve oturma odasına açılan 1 adet, Yatak odasına açılan 1 adet olmak üzere 2 adet balkon vardır. Yer döşemesi ıslak hacimler seramik diğer yerler laminant parkedir. giriş kapısı Çelik kapı, İç kapı doğramaları ahşap pencere doğramaları p.v.c dir. Duvarlar plastik boya dır. tavan plastik boyalıdır. Tavanda Kartonpiyer vardır. Islak hacimler mutfak alnı +Banyo+Wc duvar kaplamaları fayanstır. Girişte vestiyer, ara holde dolap, Mutfakta granit tezgah ve dolap vardır. Su ve elektriği vardır halı hazırda kullanılmaktadır. alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır.belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevre duvarı açık oto parkı vardır Yapı Ruhsatı 2004 yılında alınmıştır. Yapım süresi göz önüne alındığında 13 yıllıktır.

Adresi : Cumhuriyet Mah Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Bulvarı No: 110 Sardunya Apt. 2. Kat No:9 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü : 2.086,38 m2

Arsa Payı : 16/240

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planı içerisinde olup olup E; 1,70 Max 10 katlı Karma kullanım alanı yapılaşma şartındadır.

Kıymeti : 309.221,20 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor