Onikişubat’ta  3+1 daire icradan satılacak

Onikişubat’ta  3+1 daire icradan satılacak

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Onikişubat İlçesi Haydarbey Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satmak için ihaleye çıktı.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Sözcü Gazetesi, 30 Kasım 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/5641 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Onikişubat ilçesi, Karamanlı Mahallesi, 5752 Ada, 2 Nolu parsel 4. Kat Bağımsız Bölüm No:8 Zemin Tipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz nitelik arsa, 80/1870 Arsa paylı bağımsız bölüm nitelik konuttur. Hissesi Tamdır. Arsasının Yüzölçümü 1.588,39 m2 dır. Karamanlı (Haydarbey Mah) Mah 32134 Sokak No 21 de bulunan APARTMAN 4. Kat 8 nolu bağımsız meskendir. APARTMAN Bodrum+Zemin+Asma+9 Normal kattan oluşan 12 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansörlüdür. 3+1 DAİRE TİPİDİR. Isınma sitemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır Borçluya ait meskenin cephesi Doğu+Güney+Kuzey olup İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 137 m2 dir. Her Katta 2 Daire Vardır. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+çocuk yatak odası bulunmaktadır. Mutfak, oturma odası açılan 1 adet hole açılan 1 adet olmak üzere toplam 2 adet balkon vardır Yer döşemesi seramiktir. Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Çelik kapıdır. İç kapılar ahşap pencereler p.v c dir Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır. Banyo wc de lavabo vardır. Banyo+wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer, mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı Ruhsatı 2014 yılında alınmış olup yapım süresi göz önüne alındığında 3 yıllıktır. Çevre Duvarı bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Yüzölçümü : 1.588,39 m2 Arsa Payı : 80/1870

İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı E=1.50 max 10 katlı konut kullanım alanındadır.

Kıymeti : 234.982,91 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi, 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5641 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor